fbpx
ChilliWomen

“Szukamy pozytywnie nastawionych i otwartych dziewczyn” – trwają zapisy do konkursu Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego!

(fot. materiały organizatora)
“Szukamy pozytywnie nastawionych i otwartych dziewczyn” – trwają zapisy do konkursu Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Zbliża się kolejna odsłona konkursu Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego! Już w kwietniu dowiemy się, która z kandydatek otrzyma tytuł najpiękniejszej dziewczyny w województwie. O przebiegu konkursu, warunkach wzięcia udziału opowiedziała nam organizatorka konkursu Emilia Zielińska

Chillitorun.pl: Jakie warunki musi spełnić kandydatka? Kto może zgłosić się do konkursu?

Emilia Zielińska: Są trzy podstawowe i najważniejsze warunki. Musi to być bezdzietna panna. Wiekowo musi zmieścić się w przedziale od 18 do 27 lat. W tym roku ta granica została podwyższona, więc w wieku 27 lat można jeszcze startować w konkursie. Ostatnim warunkiem jest posiadanie obywatelstwa polskiego lub karty pobytu. Wprawdzie podaje się je w karcie zgłoszenia, ale nie są one kluczowe w dalszej kwalifikacji.

CT: Czy dziewczyny, które decydują się na udział w konkursie, powinny mieć umiejętność tańca czy nabędą ją w trakcie przygotowań?

EZ: Jak najbardziej nabędą taką umiejętność. W trakcie przygotować będą pracowały z choreografem, z którym będą uczyły się takich rzeczy, jak taniec czy chodzenie po wybiegu. Nie jest to wymagane na castingu.

CT: Gdzie odbędzie się zgrupowanie i jakie atrakcje czekają tam na dziewczyny?

EZ: Mamy w tym roku dwa zgrupowania. Pierwsze odbędzie się w Opolu, a drugie w Golubiu-Dobrzyniu. Jeżeli chodzi o atrakcje, dziewczyny czeka m.in. spotkanie z naszym partnerem – poradnią dietetyczną czy warsztaty z savoir vivre’u i z brafittingu. Na pewno finalistki spędzą ciekawie czas przygotowań.

CT: Czy w tym roku także będą organizowane liczne szkolenia m.in. z kreowania własnego wizerunku lub spotkania z trenerem personalnym?

EZ: Być może tak. Jak mówiłam wcześniej, jesteśmy w trakcie ustalania. Do końca miesiąca powinniśmy już mieć plan wszystkich przygotować. Na pewno w tym roku również będzie bardzo atrakcyjnie, więc warto zgłosić się do konkursu.

CT: Jaki ogólny przebieg będzie miał konkurs?

EZ: Na początku są castingi, na których rozmawiamy z kandydatkami. Robimy im zdjęcia i oceniamy, jak się poruszają. Po wybraniu finalistek mamy zgrupowania, różne warsztaty, przygotowania na scenie. Dziewczyny uczą się choreografii, mają sesję zdjęciową, biorą udział w nagraniach. Zwieńczeniem przygotowań jest gala finałowa, podczas której prezentują się w kilku wyjściach. My wybieramy laureatki, które również delegujemy do konkursu ogólnopolskiego Miss Polski. Gala finałowa odbędzie się 8 kwietnia w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku (patronat honorowy nad tegorocznym wydarzeniem objął prezydent Włocławka Marek Wojtkowski). Kandydatki będą walczyć o tytuł miss, dwóch wicemiss, miss publiczności, foto i gracji.

CT: Ile czasu trwają i jak intensywne są próby do finałowej gali?

EZ: Próby trwają przez dwa miesiące. Są one bardzo intensywne. Na zgrupowaniach od samego rana dziewczyny uczą się choreografii, poruszania na wybiegu, prezentacji na scenie. Na pewno trzeba się trochę spiąć i ciężko popracować.

CT: W jaki sposób zostanie wyłoniona zwyciężczyni? Na co będzie zwracać uwagę jury?

EZ: Zwyciężczyni będzie wyłaniana na podstawie głosowania członków jury. Każdy członek będzie miał kartę głosowania i oceniał wyjścia dziewczyn. Tak naprawdę będziemy oceniać wiele rzeczy, od wyglądu zewnętrznego, poruszania się na scenie, prezentacji do cech osobowości. Już podczas zgrupowań będziemy obserwować dziewczyny, tak więc brany po uwagę jest całokształt.

CT: Jaką radę można dać przyszłej Miss?

EZ: Przede wszystkim trzeba mieć pozytywne nastawienie i być otwartą, komunikatywną osobą. Myślę, że tą jedną z ważniejszych cech jest też uśmiech i pewność siebie – trzeba wyjść na scenę, zaprezentować się i coś o sobie powiedzieć.

CT: Jaka przyszłość czeka zwyciężczynie? Czy tytuł miss otwiera drzwi do większej kariery?

EZ: Myślę, że tak. Przede wszystkim dziewczyny mają szansę na start w ogólnopolskim etapie Miss Polski. Stamtąd jest już łatwiejsza droga do konkursów międzynarodowych. Poza tym cały czas współpracujemy laureatkami i finalistkami. Dziewczyny biorą udział w różnych wydarzeniach w regionie, np. w Międzynarodowym Turnieju Rycerskim na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Przyszłą miss czeka także współpraca z naszą agencją hostess.

***

Casting do konkursu “Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego 2017” odbędzie się w Toruniu w Hotelu Mercure w dniach 28-29 stycznia w godzinach 10-17. W sobotę zapraszamy kandydatki z Bydgoszczy, Grudziądza i powiatów: bydgoskiego, grudziądzkiego, nakielskiego, sępoleńskiego, tucholskiego, świeckiego, chełmińskiego, wąbrzeskiego, brodnickiego. W niedzielę zapraszamy kandydatki z Torunia, Włocławka i powiatów: toruńskiego, włocławskiego, żnińskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, radziejowskiego, aleksandrowskiego, lipnowskiego, rypińskiego, golubsko-dobrzyńskiego. Na casting należy zabrać ze sobą: sukienkę koktajlową, dwuczęściowy kostium kąpielowy, buty na wysokim obcasie, dowód osobisty lub legitymację szkolną. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Redakcja Chillitoruń.pl objęła patronat nad wydarzeniem.

ChilliWomen
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale ChilliWomen

Portrait of a cheerful beautiful girl wearing sparkle dress standing under confetti rain and celebrating isolated over pink background.

Najpiękniejsze sukienki sylwestrowe. Te modele są ponadczasowe

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2022
fashion-show-1746581_960_720

Kobiety Torunia, czyli wyjątkowy pokaz mody w Dworze Artusa!

Mateusz Bąk24 października 2019
767107603

Z myślą o kobietach – 8 marca w Młynie Wiedzy

Aleksandra Pladzyk18 lutego 2019
Bez tytułu

Jesica Walecka powalczy o tytuł Miss Polonia 2018!

Mateusz Bąk8 listopada 2018
IMG_20160315_095309

„To dla mnie wielki zaszczyt” – rozmowa z Pauliną Zgodą, nową Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego

Mateusz Bąk16 maja 2017
13389289_1002498726494460_31516118_o

“Pomagaj ludziom tak, by chcieli ci za to zapłacić” – rozmowa z Ewą Wilmanowicz

Jakub Strzelka6 marca 2017
DSC00065

Drugi dzień castingu na Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego (fotorelacja)

Krzysztof Maliszewski29 stycznia 2017
DSC00073

Pierwszy dzień castingu na Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego (fotorelacja)

Krzysztof Maliszewski28 stycznia 2017
miss

Ruszyły castingi na Miss Regionu Kujawsko-Pomorskiego!

Mateusz Bąk27 stycznia 2017