Foto

Pogrom na Tor-Torze, Nesta wciąż w grze (Foto)

Nesta dalej w grze (fot. Krzysztof Baran/chillitorun.pl)
Sebastian Górka

Hokeiści Nesty Mires Toruń odnieśli pierwsze zwycięstwo w decydującym etapie walki o utrzymanie. We wtorek pokonali na własnym lodowisku Naprzód Janów aż 8:2 i zdobyli niezwykle cenne trzy oczka

(foto – Krzysztof Baran/chillitorun.pl)

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jarosław Dołęga, który strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Po dwa trafienia dołożyli: Bartosz Fraszko i Mateusz Gościński. Na listę strzelców wpisali się także Siergiej Kukuszkin i Michał Kalinowski.

Torunianie zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w jedenastej sekundzie spotkania bramkarza gości pokonał Michał Kalinowski. Później gospodarze kontynuowali dobrą grę, ale długo nie przynosiło to efektów w postaci zdobycia bramki. W ósmej minucie meczu uczynił to wreszcie Bartosz Fraszko, który umieścił krążek w siatce po podaniu Dołęgi. Po tym golu goście zagrali bardziej agresywnie, lecz dobrze w bramce spisywał się Michał Plaskiewicz.

W szesnastej minucie spotkania doszło do ostrego starcia zawodników obu ekip. Na ławkę kar wylądowali Mateusz Gościński i Bartosz Fraszko (Nesta Mires) oraz Konrad Lacheta i Adam Rajski (Naprzód Janów). Sędzia nałożył na hokeistów po cztery minuty za nadmierną ostrość w grze. Kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył Jarosław Dołęga. Pierwsza tercja zakończyła się rezultatem 3:0 dla podopiecznych Leszka Minge.

Kolejne tercje to kontrolowanie spotkania przez hokeistów z Grodu Kopernika. Dzięki spokojnej i ambitnej postawie Nesta zdobywała kolejne gole. Najpierw w 22. minucie ponownie trafił Dołęga i było już 4:0 dla Nesty. Pierwszą bramkę dla Naprzodu zdobył Adrian Parzyszek na trzy minuty przed zakończeniem drugiej odsłony. Chwilę wcześniej na ławkę kar powędrował Oskar Lehmann, który zaatakował rywala w okolice głowy. Poza pięcioma minutami, młody gracz drużyny z Torunia otrzymał karę 20 minut, czyli karę meczu.

W 42. minucie rzut karny wykorzystał Mateusz Gościński, który bez problemów pokonał Nikifora Szczerbę. Osiem minut później drugą bramkę dla janowian strzelił Marek Indra. Wtedy trener gospodarzy poprosił o czas. Ta decyzja zmobilizowała graczy z Torunia, którzy strzelili jeszcze trzy gole i ostatecznie wygrali 8:2

Kolejny ważny mecz w walce o utrzymanie torunianie rozegrają już w piątek. Ich rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie na Tor-Torze rozpocznie się o godzinie 18.30.

Nesta Mires Toruń – Naprzód Janów 8:2 (3:0, 1:1, 4:1)

Bramki: J.Dołęga 2, B.Fraszko 2, M.Gościński 2, M.Kalinowski, S.Kukuszkin – A.Parzyszek, M.Indra

Foto

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.