fbpx
Lifestyle

Dentysta nie taki straszny — nowoczesna chirurgia stomatologiczna w narkozie. Sprawdź ofertę w placówce Citomed!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Dentysta nie taki straszny — nowoczesna chirurgia stomatologiczna w narkozie. Sprawdź ofertę w placówce Citomed!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Trudno znaleźć człowieka, który lubi chodzić do dentysty, niektórzy z nas omijają tego specjalistę całymi latami. Jest to nie tylko fatalne dla ogólnego stanu zdrowia, ale także nierozsądne. Warto wiedzieć, że postęp w medycynie jest ogromny i wprowadzono nowe rozwiązania, które w znacznym stopniu redukują nieprzyjemny aspekt wizyt u stomatologa

Strach przed dentystą i wszystkim, co z nim związane

Lęk przed pójściem do miejsca, gdzie się leczy zęby, odczuwa wiele osób. Dentalfobia to lęk przed stomatologiem, zapachami, dźwiękami, bólem, nieskutecznym znieczuleniem i wieloma innymi sprawami, które mogą wiązać się z gabinetem stomatologicznym.  Wcześniejsze, negatywne doświadczenia są przyczyną takiej fobii. Osoby starsze pamiętają także szkolne gabinety dentystyczne, w których traktowano ich bez koniecznej delikatności, co sprawiło, że w ogóle uprzedzili się do dentystów.

Warto wiedzieć, że odpowiednie przygotowywanie dzieci do pierwszych wizyt u stomatologa może zaważyć na ich sukcesie u dentysty w przyszłości. Niezwykle istotne jest, by wybrać sprawdzonego specjalistę. Taki dentysta dla dzieci będzie nie tylko dobrym fachowcem, ale także człowiekiem pełnym empatii, który rozumie lęki i różne zachowania dziecka.

Leczenie zębów w znieczuleniu

Zdrowe zęby są bardzo ważne, zaniedbanie ich leczenia może się bardzo źle odbić na całym organizmie. Ból to sygnał ostrzegawczy, sygnalizujący, że doszło do uszkodzenia lub stanu zapalnego w jamie ustnej, ale do dentysty należy chodzić na kontrole także wtedy, gdy nic nie boli. Dla niektórych osób bardzo ważny jest także efekt estetyczny, dlatego decydują się na wybielanie zębów.

Dentyści spotykają się czasem z takimi pacjentami, u których strach przed leczeniem zębów jest paniczny i mocno wyolbrzymiony. W takich wypadkach różne zabiegi i chirurgia stomatologiczna toruń nie może się odbyć bez znieczulenia. Gdy sytuacja jest bardzo trudna, pacjentowi można podać łagodne środki uspokajające i wyciszające.

Leczenie zębów w narkozie

Dla osób, które panicznie boją się wizyty u stomatologa, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie takich zabiegów pod narkozą. Jest to przeprowadzanie zabiegów, podczas gdy pacjent jest uśpiony pod kontrolą anestezjologa. W czasie uśpienia specjalista może podjąć się spokojnie chirurgii stomatologicznej, implantologii i leczenia zachowawczego. Pacjenci nie odczuwają  bólu ani strachu, a po zakończonym zabiegu nie pamiętają niczego z przeprowadzonego zabiegu. Taka chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna i stwarza możliwość wyleczenia nawet kilku zębów jednocześnie. Pacjent zyskuje naprawdę wiele — ma zdrowe zęby i komfort psychiczny.

Chirurgia stomatologiczna toruń i leczenie stomatologiczne w narkozie to świetne rozwiązanie, które zapewnia pełny spokój podczas zabiegu. Centrum Stomatologii Citomed gwarantuje Państwu poczucie bezpieczeństwa i wyjątkową, profesjonalną opiekę stomatologiczną

Więcej w dziale Lifestyle

maszyny

Popularne gry kasynowe dla początkujących

Redakcja ChilliTorun.pl11 marca 2021
photo-1495197359483-d092478c170a

Jak zadbać o wysoki komfort snu?

Redakcja ChilliTorun.pl10 marca 2021
b5

Must have każdej kobiety – koszule damskie.

Redakcja ChilliTorun.pl8 marca 2021
park-with-wooden-pathway-benches_1137-254

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień

Redakcja ChilliTorun.pl16 lutego 2021
Woman with smart phone on the street texting

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Redakcja ChilliTorun.pl15 stycznia 2021
System-trojkowy-zaklady-bukmacherskie-740x492

Ruletka w Sieci: Obstawiaj w Internecie

Redakcja ChilliTorun.pl14 stycznia 2021
20201127120100_53e0d4414e50a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7dd09049cd5cbe_1280.jpg

Poker na prawdziwe pieniądze – na co zwrócić uwagę?

Redakcja ChilliTorun.pl8 grudnia 2020
20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020