fbpx
Lifestyle

Dentysta nie taki straszny — nowoczesna chirurgia stomatologiczna w narkozie. Sprawdź ofertę w placówce Citomed!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Dentysta nie taki straszny — nowoczesna chirurgia stomatologiczna w narkozie. Sprawdź ofertę w placówce Citomed!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Trudno znaleźć człowieka, który lubi chodzić do dentysty, niektórzy z nas omijają tego specjalistę całymi latami. Jest to nie tylko fatalne dla ogólnego stanu zdrowia, ale także nierozsądne. Warto wiedzieć, że postęp w medycynie jest ogromny i wprowadzono nowe rozwiązania, które w znacznym stopniu redukują nieprzyjemny aspekt wizyt u stomatologa

Strach przed dentystą i wszystkim, co z nim związane

Lęk przed pójściem do miejsca, gdzie się leczy zęby, odczuwa wiele osób. Dentalfobia to lęk przed stomatologiem, zapachami, dźwiękami, bólem, nieskutecznym znieczuleniem i wieloma innymi sprawami, które mogą wiązać się z gabinetem stomatologicznym.  Wcześniejsze, negatywne doświadczenia są przyczyną takiej fobii. Osoby starsze pamiętają także szkolne gabinety dentystyczne, w których traktowano ich bez koniecznej delikatności, co sprawiło, że w ogóle uprzedzili się do dentystów.

Warto wiedzieć, że odpowiednie przygotowywanie dzieci do pierwszych wizyt u stomatologa może zaważyć na ich sukcesie u dentysty w przyszłości. Niezwykle istotne jest, by wybrać sprawdzonego specjalistę. Taki dentysta dla dzieci będzie nie tylko dobrym fachowcem, ale także człowiekiem pełnym empatii, który rozumie lęki i różne zachowania dziecka.

Leczenie zębów w znieczuleniu

Zdrowe zęby są bardzo ważne, zaniedbanie ich leczenia może się bardzo źle odbić na całym organizmie. Ból to sygnał ostrzegawczy, sygnalizujący, że doszło do uszkodzenia lub stanu zapalnego w jamie ustnej, ale do dentysty należy chodzić na kontrole także wtedy, gdy nic nie boli. Dla niektórych osób bardzo ważny jest także efekt estetyczny, dlatego decydują się na wybielanie zębów.

Dentyści spotykają się czasem z takimi pacjentami, u których strach przed leczeniem zębów jest paniczny i mocno wyolbrzymiony. W takich wypadkach różne zabiegi i chirurgia stomatologiczna toruń nie może się odbyć bez znieczulenia. Gdy sytuacja jest bardzo trudna, pacjentowi można podać łagodne środki uspokajające i wyciszające.

Leczenie zębów w narkozie

Dla osób, które panicznie boją się wizyty u stomatologa, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie takich zabiegów pod narkozą. Jest to przeprowadzanie zabiegów, podczas gdy pacjent jest uśpiony pod kontrolą anestezjologa. W czasie uśpienia specjalista może podjąć się spokojnie chirurgii stomatologicznej, implantologii i leczenia zachowawczego. Pacjenci nie odczuwają  bólu ani strachu, a po zakończonym zabiegu nie pamiętają niczego z przeprowadzonego zabiegu. Taka chirurgia stomatologiczna jest bezpieczna i stwarza możliwość wyleczenia nawet kilku zębów jednocześnie. Pacjent zyskuje naprawdę wiele — ma zdrowe zęby i komfort psychiczny.

Chirurgia stomatologiczna toruń i leczenie stomatologiczne w narkozie to świetne rozwiązanie, które zapewnia pełny spokój podczas zabiegu. Centrum Stomatologii Citomed gwarantuje Państwu poczucie bezpieczeństwa i wyjątkową, profesjonalną opiekę stomatologiczną

Więcej w dziale Lifestyle

crystalweed-cannabis-sw4s519vv3k-unsplash

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Redakcja ChilliTorun.pl29 września 2021
04. malajaponia - sam link

Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
03. beautymamasense - sam link

Skuteczne preparaty do walki z rozstępami. Znajdź najlepsze rozwiązanie z branży kosmetycznej!

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
d96037d8b7eff3206e47328b88850ed2

Szampon przeciw wypadaniu włosów – jak często go stosować?

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021
kultowekonsoledogier-pamietasz

Kultowe konsole do gier – pamiętasz?

Redakcja ChilliTorun.pl5 sierpnia 2021
2. LUBDENT.COM.PL - LUBDENT

Nowoczesny gabinet dentystyczny nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
wideokonferencjejakwypascdobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
nacovidzaszczepiszsiewaptece

Na COVID zaszczepisz się w aptece

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2021
living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021