fbpx
Lifestyle

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

(fot. Pixabay)
Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Epidemie jak się okazuje, mogą bardzo skutecznie zablokować nie tylko rozwój gospodarczy wielu regionów na świecie, ale nawet wpłynąć na powstawanie kryzysów globalnych. Niestety wszystko wskazuje na to, że aktualnie mamy podobne problemy i nie chodzi tylko o wybrane państwa, ale o cały świat. Pandemia koronawirusa już wyrządziła wiele szkód nie tylko zdrowotnych, ale także ekonomicznych. Jak wiadomo, w przypadku każdej gospodarki istotnym czynnikiem jest skuteczne funkcjonowanie transportu. Jest to krwiobieg każdej szeroko rozumianej ekonomii. Kryzys jak się okazuje, dotknął również tę sferę w tym także linie lotnicze. W sytuacji, gdy zarabia się na produkcji maseczek lub przyłbic, a zyski odnotowuje również kasyno online legalne, to przewoźnicy lotniczy odnotowują bardzo duże spadki. Z pewnością wpływa na to strach samych konsumentów, którzy boją się małych przestrzeni, gdzie zgromadzona jest większa ilość osób. Łatwo wtedy przecież o zarażenie tym groźnym wirusem. Z drugiej strony wpływają na to również lockdowny wprowadzane odgórnie przez poszczególne rządy państw m.in. europejskich.

Jak przetrwać kryzys?

Nie jest już jakąś nową wiadomością, że duże, ale też mniejsze linie lotnicze zawsze mają kilka scenariuszy awaryjnych na wypadek m.in. dużego kryzysu gospodarczego. Tak zresztą będzie działać każdy biznes, który jest racjonalnie zarządzany. Depresja ekonomiczna nie jest w końcu nowym zjawiskiem i co jakiś czas przytrafia się każdej branży. Jak sobie z tym radzą linie lotnicze? Czasami zapominamy o tym, że gdy pasażerowie z różnych powodów nie mogą lub nie chcą korzystać z takich przewozów, to alternatywnym rozwiązaniem może być transportowanie towarów. To rzeczywiście w niepewnych czasach może być bardzo dobre rozwiązanie, bo będzie po prostu niezwykle opłacalne. Wiele osób wciąż narzeka, że towary nie są dostarczane poprzez inną formę transportu tak szybko, jakbyśmy sobie tego życzyli. A samolot jak wiemy, może dolecieć nawet w odległe regiony zaledwie w kilka godzin.

Sygnały ze strony ekspertów

Naturalnie część firm zdaje się trochę lekkomyślnie podchodzić do takiego tematu i działania mające na celu przestawienie się na inny tryb funkcjonowania nie są podejmowane w takim zakresie, jakby to można było realizować. U takich inwestorów z pewnością jednak powinna się zapalić czerwona lampka szczególnie z uwagi na informację pochodzącą od ekspertów. Specjaliści z branży lotniczej wyraźnie i dobitnie mówią o tym, że nawet 70 % linii lotniczych w skali globalnej może po prostu nie przetrwać tego kryzysu komunikacyjnego z uwagi na pandemię koronawirusa. W wielu krajach przecież jak możemy usłyszeć z mediów, zakazane były całkowicie loty pasażerskie. A prognozy nie są zbyt optymistyczne szczególnie w kontekście rozpoczynającego się roku szkolnego i okresu jesiennego. W najbliższych tygodniach należy się spodziewać przecież zwiększonej ilości zachorowań na grypę, a przy okazji na koronawirusa. Choroby te będzie trudno rozróżnić, a więc kolejne blokady komunikacyjne są jak najbardziej spodziewane.

Przykłady godne naśladowania

Wydaje się więc, że całkiem racjonalnym posunięciem będzie działanie takie jak w przypadku Wizz Air. Dobrze znany węgierski przewoźnik klasyfikowany jako tańszy zaproponował swoją pomoc krajom Europy Wschodniej. Postanowiono udostępnić po prostu samoloty pasażerskie służące do dostarczania medycznego sprzętu. Wystarczyło tylko przerobić kabiny pasażerskie na takie jak w samolotach towarowych. Możliwe więc, że to jest kierunek, który powinni obrać inni przewoźnicy.

Więcej w dziale Lifestyle

20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020
20200925100349_download

Impregnujesz drewno na budowę sam, czy kupisz gotowe drewno?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2020
pipes-4161383_1280

Rekuperacja – czyste powietrze cały rok

Redakcja ChilliTorun.pl1 października 2020
me-your-seo-fully

O wyższości White Hat SEO nad Black Hat SEO, czyli dlaczego warto być uczciwym

Redakcja ChilliTorun.pl18 września 2020
headphones-690685_1280

Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020
tiktok-5064078_1280

Kto przejmie TikToka?

Redakcja ChilliTorun.pl6 września 2020