fbpx
Lifestyle

Które odmiany pokera występują w turniejach?

(fot. Pixabay)
Które odmiany pokera występują w turniejach?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Jeśli chciałbyś zacząć brać udział w turniejach pokerowych, czy to w wersji online, czy też w tradycyjnych imprezach z cyklu mistrzostw świata, musisz opanować wykorzystywane w ich trakcie odmiany pokera. Ale które to są? W końcu znamy ponad 100 różnych wersji tej wspaniałej gry. Jak spośród nich wybrać te gry typu poker automaty za darmo, które są najważniejsze? Cóż, sprawa tylko z pozoru jest prosta. Wszystko rozbija się bowiem o to, że prawie każda odmiana doczekała się swojego cyklu turniejowego! Jednak kilka z nich jest zdecydowanie najpopularniejsze i to właśnie tych odmian warto się nauczyć.

Dziś zaprezentujemy Ci skrótowy opis każdego z tych popularnych wariantów pokera. Pokażemy główne różnice i najważniejsze zasady. Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie Ci łatwiej wejść do gry. A tam w końcu czekają na Ciebie naprawdę wielkie pieniądze, które tylko czekają na to, by je zgarnąć. Może Ty także dołączysz do grona szczęśliwych zwycięzców wielkiego turnieju pokera Szczerze tego życzymy!

Texas Hold’em

Omawianie popularnych odmian pokera musieliśmy zacząć od Texas Hold’em. Nie ma innej możliwości. To bez cienia wątpliwości najpopularniejsza ze wszystkich wersja tej gry na świecie. I to na tyle, że wyprzedza inne o kilka długości. Jeśli chcesz na poważnie grać w pokera, musisz poznać perfekcyjnie zasady Texas Hold’em. Na szczęście są one bardzo proste do opanowania:

Do gry używa się pełnej talii 52 kart. Każdy gracz otrzymuje dwie karty do ręki. Są one zakryte, tylko gracz może podejrzeć ich wartości. Następnie odbywa się pierwsza runda licytacji. Po jej zakończeniu krupier wykłada na stole trzy karty odkryte. Noszą one nazwę flop. Gracze znów przystępują do licytacji. Kolejnym krokiem w trakcie rozgrywki jest wyłożenie następnej odkrytej karty. Nazywa się ona turn. I znów rozpoczyna się licytacja. Następnie na stół trafia kolejna, ostatnia już karta, także odkryta. Będzie to turn. W tym momencie gracze mogą ponownie zacząć licytować i rozdanie zostanie sfinalizowane.

Oczywiście celem każdego gracza jest utworzenie jak najsilniejszego układu z dostępnych siedmiu kart. Może on wykorzystać do tego celu dowolne karty z odkrytych leżących na stole oraz swoich dwóch trzymanych w ręku. Nie ma żadnych konkretnych zasad wymagających użycia na przykład jednej lub dwóch kart z ręki.

Omaha

Jeśli rozgrywka w Texas Hold’em wydaje Ci się dynamiczna i emocjonująca, to przed rozpoczęciem gry w wariant Omaha lepiej zapnij dobrze pasy i usiądź mocno na krześle. Ta wersja jest powszechnie uznawana za najbardziej emocjonującą. Ponadto cenią sobie ją głównie zaawansowani gracze, dla których Texas Hold’em wydaje się zbyt prosty.

Najważniejszą różnicą w stosunku do Texas Hold’em jest liczba kart w ręce. W przypadku grania w Omaha gracz otrzymuje dokładnie cztery karty zakryte, tylko do jego wiadomości. Może jednak wykorzystać jedynie dwie z nich. Oprócz tego reszta zasad jest podobna do Texas Hold’em, z kolejno wykładanymi flopem, turnem i riverem.

Popularnym sposobem gry w Omaha jest wybór jednej z wersji rozstrzygnięcia rozdania. Noszą one nazwę Omaha High oraz Omaha 8 or Better. W przypadku Omaha High całą pulę znajdującą się na stole zgarnia gracz z najwyższym układem kart. Gra Omaha 8 or Better kończy się w postaci podziału puli na dwie równe kwoty. Jedną połowę otrzymuje gracz z najsilniejszym układem, a drugą ten, który uzyskał najsłabsze rozdanie, przy założeniu posiadania co najmniej pięciu różnych kart o wartościach niższych lub równych ósemce.

7 Card Stud

7 Card Stud był najpopularniejszym wariantem pokera, zanim ogromną popularność uzyskała odmiana Texas Hold’em. Określa się ją czasami mianem najczystszego wariantu pokera. Różni się on dość znacząco od Omaha oraz Texas Holde’m tym, że nie ma tutaj kart wspólnych dla wszystkich graczy. Każdy z uczestników gry otrzymuje karty wyłącznie do własnej dyspozycji.

Najpierw gracze otrzymują dwie karty zakryte. Potem odbywa się licytacja. Następnie krupier rozdaje graczom po jednej karcie – jest ona odkryta. Znów następuje licytacja, po której gracze otrzymują kolejną kartę. Cały proces się powtarza do momentu, w którym każdy gracz będzie miał siedem kart. Dwie pierwsze są zakryte, kolejne cztery odkryte i ostatnia, siódma, ponownie zostaje zakryta.

W ten sposób gracze mają do dyspozycji siedem kart. Z nich wybierają pięć, z których utworzą najlepszy możliwy układ.

RAZZ

Razz to odmiana bardzo podobna do 7 Card Stud. Jednak największa różnica polega na tym, że wygrywa najniższy układ kart. W przypadku Razz zawsze as traktowany jest jako karta o wartości „1”. Początkowo gracze otrzymują trzy karty (a nie 2 jak w 7 Card Stud), z czego dwie są zakryte, a trzecia odkryta i widoczna dla wszystkich. Reszta rozgrywki przebiega podobnie jak w 7 Card Stud. Cechą charakterystyczną Razza jest to, że nie liczą się w ogóle strity i kolory, a jedynie same wartości. Najlepszym układem w tej grze jest 5, 4, 3, 2 i A, określany jako wheel.

Więcej w dziale Lifestyle

chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
główne_petsittter-pethomer-torun(2)

Co zrobić z psem w wakacje?

Redakcja ChilliTorun.pl11 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022