fbpx
Lifestyle

Moskitiera balkonowa, czyli jak ochronić się przed owadami?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Moskitiera balkonowa, czyli jak ochronić się przed owadami?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE
Moskitiera na balkonie to coś, nad czym zastanawia się każdego roku prawie każdy. Takie rozwiązanie przydaje się zwłaszcza latem, kiedy nie mamy ochoty zamykać balkonów na noc, a jednocześnie nie chcielibyśmy mieć inwazji latających owadów w domu. Na rynku obecnych jest wiele rodzajów moskitier, które różnią się między sobą zarówno materiałem, z jakiego zostały wykonane, jak i sposobem montażu. Jaką moskitierę wybrać i czym się kierowa?

Moskitiera balkonowa – materiały z jakich są wykonane

Moskitiery balkonowe wykonywane są z różnych materiałów. Warto pamiętać również o tym, aby decydując się na zakup moskitiery zwrócić uwagę nie tylko na to, z jakiego materiału jest wykonana sama siatka, ale również na materiał z jakiego zbudowana jest ramka – dotyczy to moskitier ramkowych i podobnego rodzaju. Ramki moskitier mogą być wykonane z materiałów syntetycznych, jak na przykład PVC czy poliester. Dość popularne są również ramki drewniane i metalowe (stalowe i aluminiowe). Wybierając moskitierę balkonową do swojego domu, warto więc zadać sobie pytanie o to, czy jej ramka będzie wystarczająco wytrzymała, aby służyć więcej niż tylko jeden sezon.

Materiały na moskitiery balkonowe

Siatka moskitiery wykonana może być również z różnych materiałów. Najbardziej popularne i najbardziej atrakcyjne cenowo są siatki wykonane z materiałów syntetycznych. Siatki wykonane z różnego rodzaju syntetycznych polimerów to najpopularniejsze rozwiązanie w standardowych moskitierach. Coraz większą popularnością cieszą się siatki wykonane z włóka szklanego – lekkie, bardzo wytrzymałe i skonstruowane z bardzo cienkich, praktycznie niewidocznych włókien. Osobom, którym zależy na szczególnej wytrzymałości poleca się moskitiery wykonane z bardzo lekkiej siatki stalowej, lub aluminiowej.

Moskitiera balkonowa – sposoby montażu, ich zalety i wady

Sposób montażu moskitiery balkonowej zależy od jej konstrukcji. Najbardziej praktyczne i wytrzymałe okazują się moskitiery ramkowe, ale bardzo popularne wciąż są siatki mocowane za pomocą taśm. Tego rodzaju siatka w najprostszej wersji mocowana jest do futryny drzwi balkonowych przy pomocy taśmy dwustronnie klejącej. Innym, bardzo praktycznym pomysłem jest przymocowanie moskitiery przy pomocy przyklejonych do niej pasków rzepów. Takie rozwiązanie ułatwia montaż i demontaż. Warto pamiętać jednak, że moskitiery mocowane przy pomocy taśm nie należą do najbardziej stabilnych, a więc ich zastosowanie w drzwiach balkonowych jest ograniczone. Rozwiązaniem może być tu moskitiera kilkuczęściowa, składająca się z pionowych, zachodzących na siebie i specjalnie dociążonych lub łączonych przy pomocy magnesów pasów.

Rozwiązaniem, które o wiele lepiej sprawdza się w drzwiach balkonowych jest moskitiera umieszczona w ramce. Do tego celu używa się najczęściej specjalnie wzmocnionych ramek stalowych, aluminiowych, albo wykonanych z PVC, na które naciągnięta jest siatka moskitiery. Ramka zaopatrzona jest w zawiasy, przy pomocy których przymocowana jest do futryny drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu moskitiera może być swobodnie otwierana i zamykana, a więc dostęp na balkon nie jest w jakikolwiek sposób utrudniony.

Moskitiera balkonowa – jaką wybrać?

Decydując się na zakup konkretnego rodzaju moskitiery warto przede wszystkim zadać sobie pytanie o swoje potrzeby. Jeżeli na przykład zależy nam na tym, aby moskitiera była jak najmniej widoczna, powinniśmy skierować swoją uwagę na moskitiery montowane przy pomocy ramek. To, czy moskitiera będzie rzucała się w oczy zależy bardziej od stopnia jej naprężenia, niż od materiału z jakiego została wykonana. Właścicielom zwierząt domowych, a zwłaszcza kotów, poleca się moskitiery wykonane z metalowej siatki. Takie rozwiązanie zapewni bezpieczeństwo zwierzętom i spokój właścicielom.

Więcej w dziale Lifestyle

2. gal-art.pl - kamienie jubilerskie

Szukasz pomysłu na nietuzinkowy prezent? Poznaj masażery z kamieni szlachetnych

Redakcja ChilliTorun.pl13 września 2019
1 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie stron 1

Poznaj kilka powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2019
04 - kalina-sklep - naturalna pasta do zębów

Dbać o zęby? Każdy wie, że trzeba. Tylko jak robić to skutecznie?

Redakcja ChilliTorun.pl6 września 2019
dog-3407906_960_720

Jak rozmawiać z psem? Warsztaty w Młynie Wiedzy

Mateusz Bąk3 września 2019
03 - malodesign - krzesła nowoczesne ZEWN

Jak urządzić niepowtarzalny salon? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i przybliżamy najnowsze trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl30 sierpnia 2019
kuchenne-rewolucje-768x384

Kuchenne Rewolucje ponownie w Toruniu!

Mateusz Bąk29 sierpnia 2019
stomatolog-dentystatorun

Dentysta nie taki straszny — nowoczesna chirurgia stomatologiczna w narkozie. Sprawdź ofertę w placówce Citomed!

Redakcja ChilliTorun.pl29 sierpnia 2019
01-markizasklep-kolczyki złote

Biżuteria: wierna towarzyszka każdej kobiety. Jakie kosztowności zabrać na urlop?

Redakcja ChilliTorun.pl27 sierpnia 2019
06 - organic24 - naturalny krem do twarzy

Nawilżanie to jedna z najważniejszy rzeczy, której potrzebuje Twoja twarz!

Redakcja ChilliTorun.pl24 sierpnia 2019