fbpx
Lifestyle

Najpopularniejsze strzelanki FPS w 2021 roku

fot. pixabay.com
Najpopularniejsze strzelanki FPS w 2021 roku
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Popularność strzelanek FPS rośnie. Ten gatunek gry umożliwia przetestowanie umiejętności strzelania graczy, skupienie się na zadaniu i uzyskanie satysfakcji z pokonania przeciwnika. Istotne są tu zarówno odpowiednie umiejętności taktyczne, szybkość, jak i błyskawiczne podejmowanie decyzji.

Strzelanki FPS to strzelanki pierwszoosobowe i są uważane za nieco bardziej wciągające — cała akcja odbywa się czysto z perspektywy gracza, który może jeszcze lepiej wczuć się w swoją rolę.

Jakie są cechy dobrej strzelanki? Przede wszystkim wciągająca atmosfera gry, możliwość personalizacji i zdobywania ciekawych umiejętności i broni, interesujące areny gry, świetna narracja i dobra grafika. Te wszystkie elementy pozwalają graczom jeszcze bardziej zmotywować się do tego, aby stać się najlepszymi i osiągnąć zamierzony cel. Poniżej znajduje się zestawienie najlepszych strzelanek FPS, w które można zagrać w 2021 roku.

CS:GO

Lista najlepszych strzelanek FPS nie mogłaby istnieć bez jednej z najlepszych gier gatunku — Counter-Strike Global Offensive. Gra od razu podbiła serca graczy, już od momentu premiery w 2021. Obecnie do wyboru graczy jest kilka trybów gry, dlatego każdy może wybrać taki rodzaj CS:GO, który najlepiej mu odpowiada.

Niezwykle ważna w CS:GO jest nauka rozgrywek i dostanie się do Global Elite. Chociaż niektórzy sceptycy mogą narzekać na nieco przestarzałą grafikę gry, ogromna społeczność skupiona wokół CS:GO sprawia, że jest to jedna z najpopularniejszych dyscyplin e-sportowych na rynku. O tym również mówią zakłady w GG.bet Casino online.

O co chodzi w CS:GO? Do walki między sobą stają dwie grupy: antyterrorystów i terrorystów. Ich zadanie jest proste — wykonanie pewnego zadania lub pokonanie grupy przeciwnej. Terroryści mogą w tym celu podłożyć bombę lub przejąć zakładników, a antyterroryści robią wszystko, by temu zapobiec i chronić strefę przed podłożeniem bomby.

Call of Duty: Modern Warfare

Jedną z najważniejszych strzelanek z serii Call of Duty jest reboot gry z 2007 — Call of Duty: Modern Warfare. Ta gra to połączenie strzelanki FPS z rozbudowanymi trybami gry dla wielu graczy. W tej grze, uczestnicy mogą zdobywać dodatkowe nagrody, które bazują na ich umiejętnym podejmowaniu decyzji moralnych, w tym odróżniania osób niewinnych oraz tych, które mogą zagrażać kampanii.

Podczas tej kampanii gracze dołączają do rebeliantów z Urzikstanu w walce przeciwko atakującej ich kraj rosyjskiej armii. Podczas gry dostępne są dodatkowe misje, a cała rozgrywka zawiera wiele elementów taktycznych i nowych funkcji, których próżno szukać w poprzednich wersjach (m.in. tryb realizmu). Ze względu na swoją tematykę, ilość brutalnych scen i nawiązań do ataków rosyjskiej armii na niewinnych cywilów, gra wzbudziła wiele kontrowersji.

Overwatch

Overwatch to bez wątpienia jedna z wyjątkowych strzelanek FPS, w której ważniejsze od indywidualnych umiejętności jest praca zespołowa i zbiorowa strategia. Gracze mogą wybierać spośród trzech kategorii postaci — wybór odpowiednich bohaterów ma duży wpływ na przebieg rozgrywki. W walce między sobą stają dwie grupy złożone z sześciu zawodników, a cała akcja dzieje się gdzieś w nieokreślonej przyszłości.

Sama gra Overwatch, w przeciwieństwie do większości strzelanek, jest kolorowa i zabawna. Ponadto została wyposażona w zaskakujące zwroty akcji, różnorodne style gry, a duży nacisk w grze kładzie się na doskonalenie umiejętności swoich postaci.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege to strzelanka FPS, która opiera się na elementach taktycznych i wdrażaniu odpowiednich strategii w myśl gry zespołowej. Każdy z biorących udział w grze zawodników posiada swoje wyjątkowe umiejętności, dlatego tryb wieloosobowej gry potrafi wzbudzić sporo emocji. Jedną z nowatorskich technologii zastosowanych w Rainbow Six Siege jest Realblast, za pomocą którego można dokonywać zniszczeń na ogromną skalę — w tym okien, ścian, podłóg czy barykad.

Cała walka toczy się między dwoma drużynami — jedna z nich jest odpowiedzialna za atak, a druga za obronę. Głównymi zaletami gry wskazywanymi przez recenzentów jest duży realizm gry. Zawodnicy mogą grać na świetnie zaprojektowanych mapach. Ponadto twórcy gry zadbali o doskonałą ścieżkę dźwiękową. Podkreśla się duża rolę, jaką odgrywa odpowiednia komunikacja między graczami.

Valorant

Valorant to jedna z najmłodszych gier w tym zestawieniu, jednak jest obecnie uważana za jedną z ważniejszych strzelanek gatunku FPS. Gra toczy się między dwoma drużynami. Każda drużyna liczy pięciu graczy. Zawodnicy decydują o cechach swojej postaci — wpłyną one na zestaw jej umiejętności oraz styl prowadzonej rozgrywki. W grze jest dostępnych obecnie 5 map.

Co wyróżnia Valorant spośród innych gier? Z pewnością wykorzystanie tego, co najlepsze w kultowych już grach Overwatch i CS:GO, w których na pierwszym miejscu znajduje się zespołowa gra z odpowiednią taktyką. Pomimo tego, że mecze trwają krócej, niż w przypadku wcześniej wspomnianych strzelanek, wymagają mnóstwa zaangażowania i koncentracji, aby zdobyć laur zwycięstwa.

Halo: Combat Evolved Anniversary

Halo: Combat Evolved to gra, która do dzisiaj cieszy się ogromnym sentymentem wśród fanów strzelanek FPS. Akcja gry dzieje się w XXVI w. Gracz odgrywa rolę cyberżołnierza Master Chiefa, w grze towarzyszy mu sztuczna inteligencja Cortana.

Najczęściej wymieniane zalety gry to wciągająca akcja, wiele możliwych strategii, tryb gry wieloosobowej. W nieco ulepszonej wersji gry Halo: Combat Evolved Anniversary, gracze zyskali możliwość przełączania się między dwoma stylami gry (odnowionym i oryginalnym). Ponadto została dodana grafika 4K, która można obsługiwać szerokie monitory. Popularność gry przyczyniła się do stworzenia jej wielu klonów i kolejnych wersji, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem graczy, Wielu z nich określa grę Halo jako najlepszą w swoim gatunku.

Na koniec

Strzelanki FPS są tak różnorodne, jak różne są zainteresowania graczy i pomysłowość twórców. Wybór najlepszej opcji do grania może więc przysporzyć wielu wyzwań.

Więcej w dziale Lifestyle

chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
główne_petsittter-pethomer-torun(2)

Co zrobić z psem w wakacje?

Redakcja ChilliTorun.pl11 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022