fbpx
Lifestyle

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Lubimy nowości na rynku zarówno w przypadku gier jak i nowych technologii. W kasynach pojawiają się choćby nowe gry hazardowe maszyny, zaś w sklepach z elektroniką nowe modele smartfonów czy słuchawek. Od pewnego czasu sporym powodzeniem cieszą się hulajnogi elektryczne. Niedawno dowiedzieliśmy się, że chiński gigant Xiaomi wprowadza na rynek zupełnie nowe modele.

Świat oszalał na punkcie nowych pojazdów

Badania przeprowadzone przez Google wykazały, że zainteresowanie na rynku hulajnogami elektrycznymi jest aż pięciokrotnie większe niż w przypadku rowerów elektrycznych. Pokazuje to zatem skalę, z jaką mamy obecnie do czynienia. Takie proste pojazdy cieszą się powodzeniem między innymi dzięki użyteczności i funkcjonalności. Idealnie sprawdzają się zarówno do zabawy dla dzieci jak i dla dorosłych jako środek transportu.

W dużym mieście z łatwością dojedziemy hulajnogą z miejsca zamieszkania do pracy i z powrotem. To nie tylko wygoda, lecz często nawet oszczędność czasu – nie tracimy minut, godzin w korkach czy też na szukanie miejsca parkingowego. Nie można zapominać o względach ekonomicznych. Przejechanie 100 km hulajnogą jest nieporównywalnie tańsze niż samochodem. Często może się okazać, że ogólny koszt za 100 km wyniesie nas mniej niż złotówkę!

Mamy też spory wpływ na ekologię, gdyż nie emitujemy spalin, a samo zużycie prądu nie jest zbyt duże. Wszystko to sprawiło, że zarówno kupujemy dla siebie hulajnogi elektryczne, jak i lubimy korzystać z miejskich wersji, które można wypożyczać na minuty czy kilometry.

Xiaomi i nowe modele

To właśnie chińska firma Xiaomi dzięki pierwszym swoim modelom mocno wpłynęła na rynek. Jej urządzenia w cenie nawet poniżej 2000 złotych okazały się prawdziwym hitem w Polsce. Teraz na rynku w związku z 10-leciem firmy pojawią się 3 zupełnie nowe modele.

Pierwszym z nich jest Mi Electric Scooter Pro 2. Zaopatrzony został w silnik DC o mocy 300 W. Umożliwia rozwinięcie prędkości do 25 km/h, a jego zasięg wynosi 45 kilometrów. Posiada prosty mechanizm do złożenia hulajnogi, ekran LCD, a całość waży 14,2 kg. Silnik tego modelu ma umożliwiać podjazdy nawet z kątem nachylenia terenu 20%. Użytkownicy mogą tu liczyć na pneumatyczne opony i podwójny układ hamulców. Według Xiaomi najnowszy model spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa TÜV.

Ten najmocniejszy model ma kosztować co najmniej 2399 złotych w naszym kraju. Zainteresowane osoby mogą zdecydować się na bardziej ekonomiczne rozwiązania. W cenie około 1899 złotych dostępny od początku września będzie model Mi Electric Scooter 1S EU. Jest on zbliżony do pierwszej hulajnogi, jednak oferuje mniejszy zasięg – 30 kilometrów, a przy tym pokonywanie wzniesień do poziomu 14%. Najmniejszą i najbardziej ekonomiczną hulajnogą jest Mi Electric Scooter Essential. Posiada ona zasięg 20 kilometrów i może się rozpędzić do prędkości 20 km/h. Kosztować ma od 1299 złotych.

Jak zatem widać, można w ofercie Xiaomi znaleźć hulajnogi elektryczne na każdą kieszeń. Mi Electric Scooter Essential wydaje się najbardziej dostosowany do młodszych czy mniej wymagających użytkowników. Z kolei dwie większe hulajnogi świetnie sprawdzą się jako codzienny pojazd do pracy, zwłaszcza Mi Electric Scooter Pro 2 z dobrym zasięgiem i sporą prędkością maksymalną. Przewidujemy spore zainteresowanie nowymi modelami w naszym kraju, gdyż nie bez powodu Xiaomi nazywane jest Mercedesem wśród hulajnóg. Najtańszy model może być choćby dobrym pomysłem komunijnym na 2021 rok.

Lifestyle

Więcej w dziale Lifestyle

20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020
20200925100349_download

Impregnujesz drewno na budowę sam, czy kupisz gotowe drewno?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2020
pipes-4161383_1280

Rekuperacja – czyste powietrze cały rok

Redakcja ChilliTorun.pl1 października 2020
me-your-seo-fully

O wyższości White Hat SEO nad Black Hat SEO, czyli dlaczego warto być uczciwym

Redakcja ChilliTorun.pl18 września 2020
headphones-690685_1280

Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020
tiktok-5064078_1280

Kto przejmie TikToka?

Redakcja ChilliTorun.pl6 września 2020