fbpx
Lifestyle

Powody, dla których kobiety zaczynają grać w gry hazardowe

fot. Nadesłane
Powody, dla których kobiety zaczynają grać w gry hazardowe
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wiadomo już, że hazard może mieć negatywny wpływ na życie człowieka, powodując uzależnienie, stres, problemy finansowe i inne. Ale na początku swojej podróży z hazardem, niewiele osób zdaje sobie sprawę, do czego może to doprowadzić.

78047937

Często kobiety zaczynają spędzać czas w kasynach stacjonarnych, aby poznać interesujących ludzi, zrobić kilka zdjęć na Instagram, cieszyć się blichtrem, a potem próbują obstawiać zakłady i wciągają się. Wizyta w kasynie staje się nie tylko rozrywką, ale stałą rozrywką. Szczególnie łatwo jest się w to zaangażować, gdy kasyno online jest zawsze na wyciągnięcie ręki. I jeśli na początku kobiety dają pierwszeństwo sprawdzonym instytucjom, opublikowanym na stronie twinspin, to potem zaczynają obstawiać bezkrytycznie i ignorują jakość.

Według ekspertów istnieją trzy główne powody, dla których kobiety zaczynają nadmiernie angażować się w hazard:

  • Żywe doświadczenie. Tak w stacjonarnych klubach gier, jak i w kasynach online, design odgrywa ważną rolę. W takich miejscach przyjemnie jest przebywać, nie wspominając o tym, że zakłady mogą przynieść realne wygrane, nawet jeśli zdarza się to rzadko. Na początku dziewczyny i kobiety zaczynają grać po trochu, kiedy czas im na to pozwala. Potem rozlewa się to na sytuacje, w których człowiek wybiera między pracą a kasynem, preferując tę drugą opcję;
  • Oderwanie się od codziennych problemów. Pod tym względem hazard jest alternatywą dla pójścia do kina, obejrzenia serialu, pogawędki z przyjaciółmi i innych rozrywek. Automaty do gry szybko wciągają i pozwalają się dobrze bawić, nie myśląc o pracy czy problemach osobistych;
  • Próba ucieczki od rzeczywistości. Wiele kobiet spotyka się z przemocą fizyczną lub psychiczną w rodzinie. W niektórych przypadkach nie mogą one powstrzymać negatywnych działań pod swoim adresem i znajdują jedyne schronienie w postaci kasyn online, pozwalając sobie na ucieczkę przynajmniej na krótki czas.

Chociaż uzależnienie od hazardu jest wspólne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, ci ostatni starają się bardziej ukryć problemy, jeśli takie istnieją. Wynika to ze wstydu i obawy przed potępieniem ze strony rodziny, przyjaciół i bliskich.

Problem polega na tym, że bez zaakceptowania siebie z tą chorobą i szczerego opowiedzenia bliskim o swoich problemach z hazardem, pokonanie uzależnienia będzie trudne. W wielu krajach istnieją niezależne organizacje, które pomagają graczom z problemami hazardowymi, a pierwszym miejscem, do którego należy się zwrócić, jest jedna z nich.

Doskonałą alternatywą jest również wizyta u psychoterapeuty lub innego specjalisty dostępnego w Twojej okolicy.

Więcej w dziale Lifestyle

1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
remote-control-4231492_960_720

Podstawowa wiedza o dronach – gdzie ją zdobyć

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2022
02 - puzzle4u - puzzle4u

Co warto wiedzieć o puzzlach? Ich rodzajów jest więcej, niż myślisz!

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
denver-sypialnia

Nastrojowa sypialnia w ciemnych kolorach

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
facet

Prezenty dla mężczyzn na każdą okazję

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022