fbpx
Lifestyle

Rolety okienne – nowoczesne rozwiązania do naszego mieszkania

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Rolety okienne – nowoczesne rozwiązania do naszego mieszkania
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Rolety okienne coraz częściej wypierają rozwiązania, jakimi są firanki czy zasłonki. Szczególnie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, okna ozdobione są wyłącznie odpowiednio dobraną roletą. Widząc ten trend, producenci tego typu osłon okiennych dokładają wszelkich starań, aby były one nie tylko praktycznym, ale i estetycznym rozwiązaniem. Dzięki temu, „ubrane” jedynie w roletę okno, nabiera wyjątkowego charakteru i współgra z całą aranżacją pomieszczenia. Sprawdź, jakie rolety najlepiej wykorzystać przy aranżacjach okiennych w nowoczesnych wnętrzach.

Rolety bezinwazyjne w kasecie – idealne rozwiązanie do salonu i sypialni

Do nowoczesnych pomieszczeń idealnie pasować będą klasyczne rolety montowane w kasecie. Po takie rozwiązanie sięga coraz więcej osób. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim rolety tego typu są dopasowane do założeń minimalistycznej, nowoczesnej stylistyki. Dzięki czemu można je wykorzystać praktycznie w każdej aranżacji. Ich ogromną zaletą jest także to, że są montowane bezinwazyjnie. To eliminuje konieczność nawiercania ramy okiennej czy ścian, w celu ich umieszczenia przy oknie.

Rolety w kasecie dostępne są w kilku wariantach. Ciekawą propozycją są między innymi rolety typu dzień noc. Składają się one z tkaniny w pasy. Na przemian ułożone są pasy transparentne i nieprzeźroczyste. Dzięki odpowiedniej manipulacji tkaniną można całkowicie lub częściowo osłonić pomieszczenie przed nasłonecznieniem. Rolety te dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Jeżeli szukasz nietypowych rozwiązań, możesz też zdecydować się na kolekcję rolet dzień noc Wave, w której pasy mają kształt fal. Pełną gamę rolet w kasecie możesz zobaczyć na stronie ich producenta, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Rolety i plisy dachowe – poznaj praktyczne rozwiązania na poddasza

Okna okienne wymagają specjalnych rozwiązań. Tutaj producenci proponują szczególnie dwa rozwiązania. Pierwszym z nich są rolety dachowe. W odróżnieniu od klasycznych nie mają one sznurków czy koralików do sterowania położeniem tkaniny. Tutaj wykorzystywany jest mechanizm samoistnie zaciągający roletę do góry. Oprócz tego, tkanina może być zablokowana na jednym z trzech poziomów. To daje możliwość kontroli nad poziomem zaciemnienia wnętrza. Warto tutaj podkreślić, że rolety tego typu dobrze przylegają do skrzydła okiennego i nie odchylają się od niego nawet, gdy jest uchylone. Są one dostępne też w wielu wariantach kolorystycznych, a do pokoi dziecięcych i młodzieżowych możesz wybrać rolety wzorzyste. Pełną gamę kolorystyczną zobaczysz na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html. Pamiętaj, że możesz też wybrać rodzaj tkaniny, z jakiej będą wykonane rolety. Na poddasze polecany jest materiał metalizowany, chroniący przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

roletadachowa

Druga propozycja idealnie sprawdzająca się na poddaszach to plisy dachowe. W odróżnieniu od rolet, materiał tutaj nie jest rolowany na drążku, ale składany w „harmonijkę”. Plisy dachowe również dobrze przylegają do skrzydła okiennego. Ich zaletą jest możliwość ustawienie w dowolnej pozycji np. osłonięcie jedynie środkowej części okna. To między innymi to powoduje, że plisy chętnie wybierane są nie tylko na poddasze, ale i do pomieszczeń położonych na niższych kondygnacjach.

Lifestyle

Więcej w dziale Lifestyle

2. LUBDENT.COM.PL - LUBDENT

Nowoczesny gabinet dentystyczny nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
wideokonferencjejakwypascdobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
nacovidzaszczepiszsiewaptece

Na COVID zaszczepisz się w aptece

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2021
living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021
pexels-anastasia-shuraeva-5495066

Koszty użytkowania odżelaziacza wody – czy to jest drogie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
05 - berendsen - urządzenia toaletowe ZEWN

Toalety w obiektach publicznych. Jak zapewnić swoim gościom higieniczne warunki?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
10. murrano - Prezent na Dzień Matki

Oryginalne inspiracje prezentowe: kupujemy prezent na Dzień Matki

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
08 - westwatches - zegarki Bulova

Jak dobrać zegarek klasyczny do garnituru? Poznaj powszechnie obowiązujące zasady

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
courier-1214227_1280

Robot przyniesie paczkę w zastępstwie kuriera

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021