fbpx
Lifestyle

Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki

(fot. Pixabay.com)
Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Każdy producent na rynku bez znaczenia na to czy tworzy smartfony, gry maszyny owoce czy sprzęt audio, dąży do perfekcji, jak najlepszego produktu. Nie dziwi zatem fakt, iż od kilku lat panuje ostra rywalizacja na rynku słuchawek bezprzewodowych. Choć dziś bez trudu kupimy urządzenia do 100 złotych, to jednak wciąż wiele się mówi o topowych modelach. Jednym z nich jest bez wątpienia Sony WH-1000XM4.

Sony WH-1000XM4 – coś dla audiofila

Sony WH-1000XM3 to poprzedni model słuchawek z tej serii, który dziś można kupić w cenie około 1000 złotych. Słuchawki te cieszyły się sporym powodzeniem ze względu na jakość wykonania, wzornictwo, jak i również znakomite brzmienia. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób z zaciekawieniem czekało na premierę Sony WH-1000XM4. Już od kilku miesięcy pojawiały się przecieki na temat nowych słuchawek, zaś ich oficjalna premiera nastąpiła w sierpniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie już o wiele więcej napisać o topowym produkcie Sony.

Na początek rzuca się w oczy nieco zmieniona konstrukcja nowych słuchawek. W porównaniu z poprzednim modelem zwiększono nieco nausznicę, wprowadzono w niektórych miejscach inny plastik jak i również modyfikacji uległa sfera zawiasu. Nowe słuchawki zaopatrzone zostały w wiodący na rynku system redukcji hałasu. Są dzięki temu w stanie o wiele skuteczniej redukować hałas. Umieszczone dwa mikrofony na każdym z nauszników sprawiają, że słuchawki są w stanie bardzo szybko przechwytywać zewnętrzne dźwięki i dopasowywać redukcję do panujących dźwięków otoczenia. Ponadto dana jest nam tutaj optymalizacja systemu redukcji hałasu. Możemy bowiem skorzystać zarówno ze spersonalizowanej optymalizacji redukcji hałasu, jak i również kompensacji ciśnienia atmosferycznego. Ta druga w szczególności przyda się nam w czasie podróży samolotem.

Wielu osobom do gustu przypadnie system DSEE Extreme. Edge-AI DSEE Extreme jest w stanie w o wiele lepszym stopniu zrekonstruować dźwięki utracone podczas kompresji cyfrowej. Poprzez analizę muzyki w czasie rzeczywistym, system jest w stanie automatycznie i samodzielnie rozpoznać zarówno instrumentację, gatunek muzyczny, przez co skutecznie przywraca wysokie częstotliwości. Zyskamy zatem o wiele lepsze wrażenia dźwiękowe. Przy tym technologia LDAC zapewnia nam przesyłanie aż trzykrotnie większej ilości danych aniżeli standardowy kodek Bluetooth. Sony WH-1000XM4 jeszcze bardziej w związku z tym zbliżają się jakością audio do modeli przewodowych.

Funkcja Speak-to-Chat z kolei sprawia, że w momencie, kiedy tylko zaczniemy mówić, muzyka zostanie automatycznie wstrzymana. Następnie po zakończonej rozmowie zostanie ona wznowiona. Dzieje się tak dzięki technologii Precise Voice Pickup, która reaguje na nasz głos. Możemy zatem rozpocząć szybką rozmowę bez konieczności ściągania słuchawek. Inna opcja, jaką jest Adaptive Sound Control jest w stanie automatycznie dostosować warunki słuchania do tego, co w danej chwili robimy. Pasmo przenoszenia w tych słuchawkach wynosi rewelacyjne 4 Hz – 40 KHz, przez co wykraczają one poza wiele konkurencyjnych modeli. Ciekawie wygląda czas pracy urządzenia, gdyż gwarantuje ono około 30 godzin pracy, a już po 10 minutach ładowania akumulator zapewnia do 5 godzin pracy.

Nowe słuchawki są zgodne z technologią 360 Reality Audio, posiadają czujnik zbliżeniowy i dwa czujniki przyspieszenia. Mogą w tym samym czasie obsługiwać dwa urządzenia, dzięki czemu w momencie połączenia przychodzącego mogą przełączyć się z odtwarzacza muzycznego na telefon. Boczny panel pomaga w szybkim i intuicyjnym sterowaniu słuchawkami. Do pomocy mamy także asystenta głosowego.

Cena za nowe urządzenie wynosi w polskich sklepach 1599 złotych.

Więcej w dziale Lifestyle

2. LUBDENT.COM.PL - LUBDENT

Nowoczesny gabinet dentystyczny nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
wideokonferencjejakwypascdobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
nacovidzaszczepiszsiewaptece

Na COVID zaszczepisz się w aptece

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2021
living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021
pexels-anastasia-shuraeva-5495066

Koszty użytkowania odżelaziacza wody – czy to jest drogie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
05 - berendsen - urządzenia toaletowe ZEWN

Toalety w obiektach publicznych. Jak zapewnić swoim gościom higieniczne warunki?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
10. murrano - Prezent na Dzień Matki

Oryginalne inspiracje prezentowe: kupujemy prezent na Dzień Matki

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
08 - westwatches - zegarki Bulova

Jak dobrać zegarek klasyczny do garnituru? Poznaj powszechnie obowiązujące zasady

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
courier-1214227_1280

Robot przyniesie paczkę w zastępstwie kuriera

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021