fbpx
Miasto

Premiera polskiej gry w rzeczywistości rozszerzonej na Bella Skyway!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Premiera polskiej gry w rzeczywistości rozszerzonej na Bella Skyway!
Mateusz Bąk
REAKCJE

W 2016 roku świat oszalał na punkcie Pokemon Go. Czas na polski produkt, który premiery doczeka się na Bella Skyway Festiwal! 

Po raz pierwszy w historii imprezy uczestników czeka gra w rozszerzonej rzeczywistości! Znajdziemy ją w aplikacji Zbierz Drużynę, którą przygotowała toruńska firma Globe Data. To pierwsza taka polska gra w rozszerzonej rzeczywistości. Premierowo udział w tej interaktywnej zabawie wezmą widzowie Bella Skyway Festival! Wkrótce po tym do gry dołączą największe miasta w Polsce.

Aplikacja ma zatrzeć granicę między światem wirtualnym, a przestrzenią miejską, czyniąc tegoroczny spacer po magicznie rozświetlonej starówce jeszcze bardziej wyjątkowy. Na razie autorzy aplikacji nie chcą zdradzać szczegółów, ale uchylili rąbka tajemnicy.

– Zbierz Drużynę to narzędzie, które składa się z aplikacji mobilnej oraz platformy dla graczy – podkreśla Izabela Falewicz, pomysłodawczyni i autorka scenariusza. – Projekt ten powstał początkowo z myślą o rasowych graczach, ale jak się okazuje, dedykowane jest również wszystkim, którzy szukają nowych, niebanalnych form spędzenia wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że Zbierz Drużynę to połączenie tradycyjnych gier miejskich oraz nowoczesnej technologii. Dzięki naszej aplikacji przestrzeń wirtualna i świat realny stają się jednością! A wszystko w imię dobrej zabawy!

W aplikacji specjalnie dla uczestników Bella Skyway Festival dostępna będzie gra „Duchy Światła”.  Jej fabuła nawiązuje bezpośrednio do tematyki imprezy. Gra pełna będzie postaci rodem z najlepszych filmów fantasy, a tytułowe Duchy Światła pojawią na toruńskich ulicach.

– Wśród tych niezwykłych istot możemy wyróżnić Arcyduchy oraz Duszki – zapewnia Izabela Falewicz. – Arcyduchy będą znajdować się w pobliżu instalacji, a warunkiem ukończenia gry jest pochwycenie wszystkich zjaw. Duszki symbolizują trzy rodzaje energii – życiową, fizyczną i cienia. Te małe zjawy będzie można łapać na terenie całej Starówki, a każdy Duszek to dodatkowe punkty, które będą liczyć się do ogólnego rankingu.

Premiera aplikacji, a tym samym gry „Duchy Światła” już 20 sierpnia. 10. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia.

źródło: Toruńska Agenda Kulturalna  

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020