fbpx
Miasto

Premiera polskiej gry w rzeczywistości rozszerzonej na Bella Skyway!

(fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)
Premiera polskiej gry w rzeczywistości rozszerzonej na Bella Skyway!
Mateusz Bąk
REAKCJE

W 2016 roku świat oszalał na punkcie Pokemon Go. Czas na polski produkt, który premiery doczeka się na Bella Skyway Festiwal! 

Po raz pierwszy w historii imprezy uczestników czeka gra w rozszerzonej rzeczywistości! Znajdziemy ją w aplikacji Zbierz Drużynę, którą przygotowała toruńska firma Globe Data. To pierwsza taka polska gra w rozszerzonej rzeczywistości. Premierowo udział w tej interaktywnej zabawie wezmą widzowie Bella Skyway Festival! Wkrótce po tym do gry dołączą największe miasta w Polsce.

Aplikacja ma zatrzeć granicę między światem wirtualnym, a przestrzenią miejską, czyniąc tegoroczny spacer po magicznie rozświetlonej starówce jeszcze bardziej wyjątkowy. Na razie autorzy aplikacji nie chcą zdradzać szczegółów, ale uchylili rąbka tajemnicy.

– Zbierz Drużynę to narzędzie, które składa się z aplikacji mobilnej oraz platformy dla graczy – podkreśla Izabela Falewicz, pomysłodawczyni i autorka scenariusza. – Projekt ten powstał początkowo z myślą o rasowych graczach, ale jak się okazuje, dedykowane jest również wszystkim, którzy szukają nowych, niebanalnych form spędzenia wolnego czasu. Warto zaznaczyć, że Zbierz Drużynę to połączenie tradycyjnych gier miejskich oraz nowoczesnej technologii. Dzięki naszej aplikacji przestrzeń wirtualna i świat realny stają się jednością! A wszystko w imię dobrej zabawy!

W aplikacji specjalnie dla uczestników Bella Skyway Festival dostępna będzie gra „Duchy Światła”.  Jej fabuła nawiązuje bezpośrednio do tematyki imprezy. Gra pełna będzie postaci rodem z najlepszych filmów fantasy, a tytułowe Duchy Światła pojawią na toruńskich ulicach.

– Wśród tych niezwykłych istot możemy wyróżnić Arcyduchy oraz Duszki – zapewnia Izabela Falewicz. – Arcyduchy będą znajdować się w pobliżu instalacji, a warunkiem ukończenia gry jest pochwycenie wszystkich zjaw. Duszki symbolizują trzy rodzaje energii – życiową, fizyczną i cienia. Te małe zjawy będzie można łapać na terenie całej Starówki, a każdy Duszek to dodatkowe punkty, które będą liczyć się do ogólnego rankingu.

Premiera aplikacji, a tym samym gry „Duchy Światła” już 20 sierpnia. 10. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia.

źródło: Toruńska Agenda Kulturalna  

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021