fbpx
Miasto

[TYLKO U NAS] Hit! Toruń walczy o Mistrzostwa Świata w piłce nożnej!

Stadion w Toruniu areną MŚ w piłce nożnej? (fot. wikipedia)
[TYLKO U NAS] Hit! Toruń walczy o Mistrzostwa Świata w piłce nożnej!
Konrad Marzec
REAKCJE

Wiemy już, że Mistrzostwa Świata do lat 20 w piłce nożnej w 2019 roku odbędą się w Polsce, a jednym z miejsc rozgrywania meczów na pewno będzie Bydgoszcz. Czy jest szansa, aby piłkarze pojawili się także w naszym mieście?

Jak zgodnie podkreślają przedstawiciele PZPN – to największa impreza piłkarska w naszym kraju od Euro 2012, przekraczająca prestiżem Euro u21, które odbyło się w 2017 roku. Teraz najlepsi młodzieżowi piłkarze świata zjadą do Polski. Trofeum broni Anglia, która wygrała turniej w Korei Południowej.

Miastami gospodarzami, które przywitają łącznie 24 najlepsze drużyny świata na pewno będą Łódź, Lublin, Gdynia, Tychy, Lubin i… Bydgoszcz, ale na tym nie koniec!

W optymistycznej wersji przedstawionej przez PZPN, mecze będą się odbywać na dwunastu arenach. Plan jest taki, aby miasta miały w okolicy sąsiada, tzw. miasto satelickie. Co to oznacza? Przecież najbliżej z Bydgoszczy jest rzecz jasna do naszego pięknego Torunia. Czy zatem postaramy się o zorganizowanie u nas mistrzostw świata do lat 20?

– Toruń może pochwalić się odpowiednią bazą sportową, aby zostać miastem satelickim podczas tak prestiżowej imprezy, jak Mistrzostwa Świata U20. W poniedziałek, 26 marca zgłosiliśmy deklarację, aby Toruń był w czasie MŚ U20 miastem satelickim, a Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema pełnił funkcję bazy treningowej oraz miejsca rozgrywania spotkań. Decyzja w tej sprawie zapadnie jesienią, ale liczymy, że oferta i deklaracja Torunia zostaną przyjęte pozytywnie, a toruńscy kibice będą mieli okazję do oklaskiwania zawodników w tej mistrzowskiej rywalizacji – powiedział nam prezydent Michał Zaleski.

A zatem piłka jest w grze! Mamy szansę na imprezę ogromnej rangi w naszym mieście. Co naturalne, powinno to wzbudzić ekscytację wśród kibiców.

– Moim zdaniem Toruń powinien walczyć o organizację młodzieżowych mistrzostwa świata. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie, a Toruniowi potrzebna jest promocja na skalę globalną. Tak duże miasto jak nasze powinno mieć ciągły kontakt z wielką piłką – mówi nam Mateusz, wielki kibic piłki nożnej z grodu Kopernika.

Do sprawy będziemy oczywiście wracać!

 

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020