fbpx
Tekst sponsorowany

Portugalski region Algarve – piękne krajobrazy, flamingi i zabytki

Wakacje last minute? Portugalskie wybrzeże idealnym wyborem (fot. Itaka.pl)
Portugalski region Algarve – piękne krajobrazy, flamingi i zabytki
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Algarve to region, który zachwyca kontrastami, współczesną architekturą oraz ponad 200 km wyjątkowych plaż

Algarve to region Portugalii, który jest najbardziej wysunięty na południe. Tym samym to prawdziwa mekka miłośników zażywania kąpieli słonecznych, czy skalistych krajobrazów. To wybrzeże jest z pewnością wyjątkowe, bo składa się z pagórków przeplatanych dolinami. Ocean Atlantycki także zrobił tu swoje, rzeźbiąc wyjątkowe formy w skałach wapiennych. Jakby tego było mało, to w regionie Algarve linia brzegowa pełna jest jaskiń i grot.

Faro

Faro jest stolicą regionu. W centrum znajduje się Stare Miasto zwane także Cidade Velha. Budynki w tym miejscu pochodzą z IX wieku, przy czym będąc w okolicy warto spojrzeć na bramę miejską Arco da Vila, czy katedrę Se. W Faro nie ma typowych i piaszczystych plaż, jest jednak coś znacznie lepszego. Raptem kilka kilometrów za granicami miasta znajdują się nadmorskie zakątki otoczone skałami — całość prezentuje się niezwykle malowniczo i co istotne – panuje w tym miejscu spokój i cisza.

Albufeira

Jednym z najważniejszych kurortów na Algarve jest Albuferia. Co ciekawe, Albufeira jest gminą, która może poszczycić się największą liczbą światowej klasy plaż. Albufeira stanie się z pewnością ulubionym miejscem wszystkich, którzy uwielbiają zażywać kąpieli słonecznych. Dlaczego? Bo słońce świeci tu średnio przez 300 dni w roku — dni pochmurnych jest naprawdę niewiele. Takie gwiazdy jak Luis Figo czy Cristiano Ronaldo mają tutaj swoje biznesy: bar oraz sklep z odzieżą.

fot. Itaka.pl

Carvoeiro

To miejscowość znajdująca się 65 km od Faro. Carvoeiro zachwyca wyjątkowym położeniem — całe miasto zbudowane jest na klifach. Niegdyś znajdowała się tutaj wioska rybacka, dziś to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w regionie.

Benagil

Raptem 5 km od Carvoeiro znajduje się mała wioska Benagil. To wyjątkowe miejsce, które przyciąga nie tylko swoimi piaszczystymi plażami, ale także jaskinią Benagil. Jest to rozległa grota, które sklepienie się zawaliło — tworząc tym samym efektowne wnętrze ze wpadającymi promieniami słonecznymi. Wśród tych skał znajduje się także plaża — zdecydowanie warto to zobaczyć!

Praia de Marinha

To podobno jedna z najpiękniejszych plaży Portugalii. Składa się na to nie tylko wyjątkowe położenie, ale także niezwykle przejrzysta woda. Plaża ta otoczona jest wysokimi skałami i zapiera dech w piersiach. Przewodnik Michelin wymienia ją jako jedną z 10 najpiękniejszych plaż w Europie.

Piaszczyste laguny

Algarve zachwyca nie tylko cudownymi plażami, ale także i lagunami. Teren parku przyrody Ria Formosa obejmuje jeden z największych chronionych terenów lagunowych w Europie.

Marzy Ci się piękny, ale nieco nietypowy kierunek wakacyjnych wojaży? Masz ochotę spędzić czas w urokliwych miasteczkach, zwiedzając ich uroki, bądź wylegując się na najpiękniejszych plażach? Region Algarve jest dla Ciebie stworzony! Sprawdź wycieczki na www.itaka.pl. Przebywając w Algarve jest pewność, że dopisze nam pogoda, a przy okazji będziemy mieli możliwość obserwowania pięknych krajobrazów i uczestnictwa w licznych wydarzeniach kulturalnych. To zdecydowanie świetny kierunek urlopowy dla tych, którzy spragnieni są nowych wrażeń.

Więcej w dziale Tekst sponsorowany

Poznaj najlepszy sposób na znalezienie nowego mieszkania

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2018
Liceum Jagiellońskie zaprasza m.in. do klasy sportowej (fot. facebook.com/LiceumJagiellonskie)

Nowy projekt Liceum Jagiellońskiego. Piłkarze pilnie poszukiwani!

Konrad Marzec7 maja 2018
Kolegium Jagiellońskie zaprasza na wiosenny piknik (fot. pixabay)

Kolegium Jagiellońskie zaprasza na piknik rodzinny! Moc atrakcji i atrakcyjny konkurs

Konrad Marzec18 kwietnia 2018
Festiwal Smaków Food Tracków czeka na was na Rynku Nowomiejskim (fot. materiały organizatora)

Sezon food trackowy rozpocznie się w Toruniu

Konrad Marzec27 lutego 2018
62_prpbcb

I Ty możesz zostać kobietą sukcesu! Kolegium Jagiellońskie może Ci w tym pomóc

Redakcja ChilliTorun.pl19 lutego 2018
26993861_196145584299762_4227694400706318935_n

Biegowe Wtorki z Decathlonem Toruń!

Mateusz Bąk2 lutego 2018
football-2182996_960_720

Sport pod dachem? To prostsze nim nam się wydaje!

Mateusz Bąk19 stycznia 2018
21752209_1501726703246652_337136854183548222_n

Praca i Studia? Dzięki Kolegium Jagiellońskiemu jest to możliwe – niezależnie od wieku!

Redakcja ChilliTorun.pl11 stycznia 2018
chillitorun

Uroki polskiej piłki – czyli brak lidera, ale większe emocje

Redakcja ChilliTorun.pl9 stycznia 2018