fbpx
Tekst sponsorowany

Zaskocz pracodawcę językiem obcym – Kolegium Jagiellońskie oferuje kurs języka chińskiego!

Kurs języka chińskiego, to nie tylko poznawanie mowy, ale także kultury Kraju Środka (fot. Kolegium Jagiellońskie)
Zaskocz pracodawcę językiem obcym – Kolegium Jagiellońskie oferuje kurs języka chińskiego!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Aktualna sytuacja na rynku pracy wymaga znajomości języków obcych. W Polsce osoby poszukujące zatrudnienia najczęściej legitymują się gruntowną wiedzą języka angielskiego bądź niemieckiego. Jak zatem na tle językowym wyróżnić się spośród reszty? Kolegium Jagiellońskie w Toruniu oferuje kurs języka chińskiego, który ułatwi Ci znalezienie dobrej pracy

Jak język chiński pojawił się w Toruniu?

Od 2015 roku w Kolegium Jagiellońskim zapoczątkowane zostały liczne działania w ramach promocji kultury chińskiej. Wszelkie wydarzenia związane z kulturą chińską w Toruniu są efektem współpracy Kolegium Jagiellońskiego z Uniwersytetem Hubei w Wuhan, wspartej przez oficjalną agendę rządu Chińskiej Republiki Ludowej – HANBAN. Jednym z elementów tego projektu jest nauczanie języka chińskiego przy wykorzystaniu wysoko wykwalifikowanych chińskich nauczycieli, wydelegowanych przez stronę chińską.

Perspektywy 

Chiny są jednym z najlepiej rozwijających się państw nabierającym znaczenia na arenie międzynarodowej. To piękny, wielokulturowy kraj. Jego różnorodność jest fascynująca, a zgłębianie wiedzy o nim przynosi często wiele niespodzianek. Gospodarka Państwa Środka rozwija się o wiele szybciej niż gospodarki państw zachodnich. Dobrym przykładem tego jest projekt Nowego Jedwabnego Szlaku łączący korytarzami transportowymi Chiny i Europę. Znajomość języka daje możliwość współpracy z przedsiębiorstwami z ChRL. Mimo rosnącego zainteresowania nauki mowy chińskiej, w Polsce język ten nie jest tak popularny, co znacznie podniesie Ci szanse na otrzymanie dobrze płatnego stanowiska w poważnej firmie.

Podjęłam się nauki języka chińskiego, ponieważ chciałam poznać egzotyczny język i przeżyć niesamowitą przygodę – powiedziała Iga Maciejewska, która uczestniczy w zajęciach. Kurs jest bardzo ciekawie prowadzony przez Chinki, a cztery godziny w tygodniu to bardzo dużo czasu. Myślę, że język może dać mi sporo możliwości.

Zainteresowanie językiem chińskim w Toruniu

Szukając dziś pracy trudno zaskoczyć pracodawcę opanowanym językiem angielskim lub niemieckim, bo większość Polaków je zna. Możesz pójść zatem w drugą stronę i zaskoczyć potencjalnego szefa znajomością języka nieco bardziej egzotycznego – np. chińskiego. W Toruniu, a konkretnie w Kolegium Jagiellońskim zauważalna jest tendencja wzrostowa osób zainteresowanych poznaniem mowy kraju południowo – wschodniej Azji. Na pierwszych kursach pojawiało się około 20 osób, natomiast w zeszłym roku było już ich ponad 50, a frekwencja ciągle rośnie. Aktualnie we wszystkich grupach, które są podzielone na maksymalnie 12 osób, uczestniczy 70 kursantów.

Co trzeba zrobić, aby przystąpić do kursu? 

Od przyszłego kursanta wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Jeśli nie miałeś wcześniej styczności z językiem chińskim, absolutnie nie musisz się martwić. Kursy prowadzone są na kilku szczeblach, od podstawowego przez średnio zaawansowany, aż do zaawansowanego. To szansa na poznanie nowego języka z dobrze dopasowanym dla Ciebie tokiem nauczania!

Jak wygląda taki kurs?

Zajęcia prowadzone są przez przez native speakers języka chińskiego wysłane przez Uniwersytet Hube:

W ramach kursu poznasz szeroki zakres słownictwa oraz na swobodę w rozumieniu tekstu i mowy. Zajęcia obejmują teorię oraz praktykę. Nie ograniczają się wyłącznie do nauki języka chińskiego. Uczestnicy poznają również kulturę oraz obyczaje tego kraju, biorą aktywy udział w eventach prowadzonych przez Instytut (np. Nowy Chiński Rok, różnego rodzaju przedstawienia chińskie), mają również okazje wyjechać na 2-3 tygodniowy obóz w Chinach by doskonalić znajomość języka i poznawać tradycję państwa. Kursanci korzystają z podręczników HSK, prowadzone są tematyczne dialogi lektorki wykorzystują również tablice interaktywne, by w jak najlepszy sposób przedstawić wybrane na dany dzień zagadnienia. Zajęcia kosztują tylko od 10 zł/h.

Rozpoczęłam naukę języka chińskiego, ponieważ interesuję się kulturą krajów azjatyckich – mówi Weronika Ryczkowska, uczestniczka kursu. Jestem bardzo zadowolona z tego, że uczy nas osoba z Chin. Uważam, że to jest lepsze niż, żeby uczyła nas osoba, która sama dopiero się go nauczyła. Kurs otwiera wiele możliwości, gdyż miałabym możliwość wyjazdu na studia do Chin lub połączenia tego z moim hobby, czyli archeologią.

To szansa dla Ciebie i Twojej przyszłości. Zapewnij sobie dobry start w dorosłym życiu i przeżyj fascynującą przygodę z językiem chińskim i kulturą Państwa Środka.

Tekst sponsorowany

Więcej w dziale Tekst sponsorowany

Poznaj najlepszy sposób na znalezienie nowego mieszkania

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2018
Liceum Jagiellońskie zaprasza m.in. do klasy sportowej (fot. facebook.com/LiceumJagiellonskie)

Nowy projekt Liceum Jagiellońskiego. Piłkarze pilnie poszukiwani!

Konrad Marzec7 maja 2018
Kolegium Jagiellońskie zaprasza na wiosenny piknik (fot. pixabay)

Kolegium Jagiellońskie zaprasza na piknik rodzinny! Moc atrakcji i atrakcyjny konkurs

Konrad Marzec18 kwietnia 2018
Festiwal Smaków Food Tracków czeka na was na Rynku Nowomiejskim (fot. materiały organizatora)

Sezon food trackowy rozpocznie się w Toruniu

Konrad Marzec27 lutego 2018
62_prpbcb

I Ty możesz zostać kobietą sukcesu! Kolegium Jagiellońskie może Ci w tym pomóc

Redakcja ChilliTorun.pl19 lutego 2018
26993861_196145584299762_4227694400706318935_n

Biegowe Wtorki z Decathlonem Toruń!

Mateusz Bąk2 lutego 2018
football-2182996_960_720

Sport pod dachem? To prostsze nim nam się wydaje!

Mateusz Bąk19 stycznia 2018
21752209_1501726703246652_337136854183548222_n

Praca i Studia? Dzięki Kolegium Jagiellońskiemu jest to możliwe – niezależnie od wieku!

Redakcja ChilliTorun.pl11 stycznia 2018
chillitorun

Uroki polskiej piłki – czyli brak lidera, ale większe emocje

Redakcja ChilliTorun.pl9 stycznia 2018