fbpx
Hokej na lodzie

Bez sensacji na Tor – Torze. Nesta przegrywa z Mistrzem Polski

Torunianie polegli w kolejnym spotkaniu... (fot. Jakub Strzelka)
Bez sensacji na Tor – Torze. Nesta przegrywa z Mistrzem Polski
Jakub Strzelka
REAKCJE

Piątkowa wygrana torunian z SMS U20 Sosnowiec spowodowała entuzjazm u kibiców, którzy zachcieli kolejnych pewnych zwycięstw swojej drużyny. Ich euforia została jednak szybko przygaszona, a to za sprawą porażki, jaką ponieśli dziś hokeiści Nesty Mires Toruń w starciu z GKS-em Tychy. Mistrzowie Polski nie dali beniaminkom cienia szans

Już od pierwszej minuty spotkania torunianie zostali zmuszeni do cofnięcia się pod własną bramkę i, co dziwne na początku meczu, bronienia remisu. Tyszanie grali bardzo pewnie i długo okupowali bramkę Michała Plaskiewicza. Ciągłe ataki poskutkowały strzeleniem dwóch goli już w pierwszych siedmiu minutach gry. Tym samym mistrzowie Polski odskoczyli beniaminkom PHL, a ci byli zmuszeni do ciągłej pogoni za rywalami. Niestety w pierwszej tercji nie była ona skuteczna i torunianie polegli 2:0.

Druga część spotkania to już zupełnie inna historia i gra Nesty Mires. Podopieczni Olega Małaszkiewicza przełamali się i zaczęli grać z Tyszanami jak równy z równym. Nie było na tafli drużyny, która by zdecydowanie przeważała. Gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, a o ewentualnych akcjach podbramkowych decydowały małe błędy w defensywie obu drużyn. Pozostało je tylko wykorzystać, a zrobili to w 35 minucie hokeiści Nesty Mires. Krążek w bramce po podaniu Aleksandra Zacharenki umieścił Michał Kalinowski i w torunian wstąpiła nadzieja, że można sprawić sensację i wygrać z drużyną mistrza Polski.

Owa nadzieja szybko jednak zgasła, a to za sprawą Marcin Kołusza, który pokonał Michała Plaskiewicza i dał Tyszanom trzecią bramkę w dzisiejszym spotkaniu. Torunianie nie poddawali się jednak i po trzech minutach odpowiedzieli trafieniem, a konkretnie odpowiedział Bartosz Fraszko. Od tego momentu gra znów układała się bardzo wyrównanie. Aż do piętnastej minuty ostatniej tercji. Wtedy właśnie do ofensywy przystąpili mistrzowie Polski, a poskutkowało to strzeleniem dwóch bramek w… dwóch kolejnych akcjach. To wyraźnie podcięło skrzydła toruńskim hokeistom, bo ich gra nie wyglądała już tak poprawnie jak w całym meczu. Ostateczny wynik spotkania to 5:2 na korzyść gości.

Nesta przegrała dzisiejsze spotkanie, ale wynik nie odzwierciedla tego co działo się na tafli Tor –Toru. Kibice zgromadzeni na lodowisku byli świadkami naprawdę wyrównanego widowiska, w którym ich zawodnicy nie odpuszczali ani przez chwilę i wysoko powiesili poprzeczkę GKS-owi Tychy. Przed Nestą Mires kolejny trudny sprawdzian, który jak najbardziej jest możliwy do zaliczenia. Już w najbliższy piątek Małaszkiewicz i spółka będą podejmowali ekipę wicemistrza kraju – JKH GKS Jastrzębie. Serdecznie zapraszamy na mecz! Jeśli torunianie pokażą taki hokej jak dziś, to emocje są z pewnością gwarantowane.

Hokej na lodzie
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Hokej na lodzie

hokej3_0

Nowi napastnicy w KH Enerdze

Mateusz Bąk21 stycznia 2020
hokej3_0

Hokeiści przegrywają na inaugurację

Mateusz Bąk15 września 2019
DSC_0145-1000x600

Hokeiści gotowi na nowy sezon! Takim składem powalczą o play-off

Mateusz Bąk11 września 2019
1440px-Boisko_ze_sztuczną_nawierzchnią_do_hokeja_na_trawie_w_Toruniu

KH i Pomorzanin zapraszają na wspólną prezentację

Mateusz Bąk5 września 2019
img_0124_0

MKS Sokoły Toruń mistrzem Polski!

Mateusz Bąk30 kwietnia 2019
IMG_20171007_171014 (1)

Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Toruniu!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
hokej17

Rosyjskie trio opuszcza Toruń. Spore osłabienie KH Energi

Mateusz Bąk22 marca 2019
hokej24-1000x600

Piękne chwile KH Energi Toruń. Półfinał coraz bliżej!

Mateusz Bąk22 lutego 2019
ice-hockey-64167_960_720

Energa górą w derbach Pomorza!

Mateusz Bąk28 października 2018