Hokej na lodzie

Cenne zwycięstwo toruńskich hokeistów

Udany początek roku hokeistów Nesty Mires Toruń (fot. Krzysztof Baran)
Sebastian Górka

Udanie nowy rok rozpoczęli hokeiści Nesty Mires Toruń. „Stalowe Pierniki” pokonały na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:2 w meczu 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Kluczem do sukcesu okazała się trzecia tercja, którą torunianie wygrali 3:1

Nic nie zapowiadało takiego rozwoju sytuacji. Po czterdziestu minutach gry podopieczni Leszka Minge przegrywali z Zagłebiem 0:1 po bramce strzelonej przez Kamila Sikorę. Do remisu doprowadził w 44. minucie spotkania Miłosz Lidtke, a bramkę na prowadzenie zdobył niespełna trzy minuty później Bartosz Fraszko po pięknym strzale w okienko bramki. Wkrótce po zespołowej akcji ponownie na listę strzelców wpisał się Fraszko i torunianie wygrywali różnicą dwóch bramek.

Kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Sikora, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Sędziowie uznali bramkę zawodnika Zagłębia, dopiero po dogłębnej analizie wideo. Później torunianie bronili już wyniku i dzięki koncentracji do końca spotkania wywalczyli cenne zwycięstwo w Polskiej Hokej Lidze.

Arbitrzy tego spotkania ukarali za dyskusję Marcina Wiśniewskiego karą 20+10. Ponadto na młodego zawodnika z Torunia nałożono karę meczu.

Kolejne spotkanie Nesta rozegra w piątek, 8 stycznia, ponownie w Sosnowcu. Tym razem podejmą zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Zagłębie Sosnowiec – Nesta Mires Toruń 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Bramki: Sikora (32, 54) – Lidtke (44), Fraszko (47, 51)

Kary: 16 – 36 minut