fbpx
Hokej na lodzie

“Chcielibyśmy, aby ludzie w końcu szukali porozumienia” – toruński hokej stanie na nogi?

We wtorek w Forcie IV dyskutowano na temat sytuacji toruńskiego hokeja (fot. Krzysztof Maliszewski/ChilliTorun.pl)
“Chcielibyśmy, aby ludzie w końcu szukali porozumienia” – toruński hokej stanie na nogi?
Sebastian Górka
REAKCJE

We wtorek w Sali Sztabowej Fortu IV odbyło się spotkanie na temat przyszłości hokeja w naszym mieście. Powodem była fatalna passa Nesty w zakończonym sezonie i planowane powstanie nowego stowarzyszenia kibiców toruńskiego hokeja, jako jedna z alternatyw wyjścia z trudnej sytuacji

Na spotkaniu dość niespodziewanie obecny był prezes Nesty Mires Toruń, Bogdan Rozwadowski.  W Forcie IV obecna była także telewizja Discovery Channel, która nagrywa obszerny reportaż na temat hokeja w Polsce. Na wstępie Bogdan Rozwadowski podziękował kibicom.

Dziękuję w imieniu drużyny za wsparcie. Chłopaki przyjmują słowa krytyki. Jesteśmy za wszystko wdzięczni. Ze strony kibiców wymagano wielu poświęceń, wydanych środków na dojazd, znalezienia czasu na wyjazd – mówi Rozwadowski.

Sternik toruńskiego klubu zapewnił, że hokej w Grodzie Kopernika nie upadnie.

Na dzień dzisiejszy na pewno wystawimy zespół w pierwszej lidze. Niestety z powodów finansowych nie chcemy wykupować dzikiej karty w Polskiej Hokej Lidze i z jej pomocą grać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sponsorzy również są przeciw. Na chwilę obecną nie jest jeszcze pewne czy w przyszłym sezonie będę pełnił funkcję prezesa toruńskiego klubu – kontynuuje.

Jednym z problemów toruńskiego klubu jest brak strategicznego sponsora. Poszukiwania potencjalnego partnera są kluczowym elementem decydującym o przyszłości sportu z kauczukowym krążkiem w tle.

Spotkaliśmy się tutaj, aby szukać rozwiązania tej sytuacji. Chcielibyśmy, aby ludzie w końcu szukali porozumienia – mówi Michał Piszczek, główny organizator wtorkowego spotkania. – Pomysłem jest powstanie grupy na wzór Stowarzyszenia Kibiców Elany Toruń. Każdy zgromadzony może mieć wpływ na przyszłość hokeja w Toruniu. Ktoś ma znajomych w jakiejś firmie, która mogłaby potencjalnie wesprzeć ten sport. Wymaga to oczywiście wielu poświęceń. 

Celem spotkania było założenie stowarzyszenia, które mogłoby spowodować zjednoczenie toruńskiego środowiska hokejowego, aby wspólnie zażegnać obecny kryzys. Analizowano również wszelkie wady i zalety powstania podobnej organizacji. Niektórzy są nadal urażeni po upadku Toruńskiego Klubu Hokejowego. Teraz przyszedł czas, żeby się pojednać. Obecnie miasto również chce odsprzedać swoje akcje. Miejscy oficjele uważają, że uratowali hokej i chcą odciąć się od tego sportu. Stowarzyszenie mogłoby odkupić akcje i mieć wpływ na przyszłość hokejowej spółki. W przyszłości otwartą sprawą jest także wystawienie kandydatury na prezesa spółki, nie pomijając ważnych aspektów jak media, promocja i marketing klubowy.

Toruński klub należy do jednych z najstarszych w całej Polsce. Zadaniem wszystkich zainteresowanych powinno być wyjście z kryzysu i powrócenie na właściwe tory. Wtorkowe spotkanie w Forcie IV było jednym z pierwszych i wkrótce będą organizowane kolejne, mające na celu uzdrowienie toruńskiego hokeja.

Hokej na lodzie
Sebastian Górka

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.

Więcej w dziale Hokej na lodzie

hokej3_0

Nowi napastnicy w KH Enerdze

Mateusz Bąk21 stycznia 2020
hokej3_0

Hokeiści przegrywają na inaugurację

Mateusz Bąk15 września 2019
DSC_0145-1000x600

Hokeiści gotowi na nowy sezon! Takim składem powalczą o play-off

Mateusz Bąk11 września 2019
1440px-Boisko_ze_sztuczną_nawierzchnią_do_hokeja_na_trawie_w_Toruniu

KH i Pomorzanin zapraszają na wspólną prezentację

Mateusz Bąk5 września 2019
img_0124_0

MKS Sokoły Toruń mistrzem Polski!

Mateusz Bąk30 kwietnia 2019
IMG_20171007_171014 (1)

Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Toruniu!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
hokej17

Rosyjskie trio opuszcza Toruń. Spore osłabienie KH Energi

Mateusz Bąk22 marca 2019
hokej24-1000x600

Piękne chwile KH Energi Toruń. Półfinał coraz bliżej!

Mateusz Bąk22 lutego 2019
ice-hockey-64167_960_720

Energa górą w derbach Pomorza!

Mateusz Bąk28 października 2018