fbpx
Custom Text
Hokej na lodzie

Chwilo trwaj! Nesta Mires Toruń nie do zatrzymania

Stalowe Pierniki nie zwalniają tempa. Kolejny zwycięski weekend (fot. Aleksy Kiełbasa/chillitorun.pl)
Chwilo trwaj! Nesta Mires Toruń nie do zatrzymania
Aleksy Kiełbasa
REAKCJE

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę Stalowe Pierniki nie dały cienia wątpliwości, że do Katowic udały się po komplet punktów. Drugie spotkanie ponownie zakończyło się wysoką wygraną torunian. Można nawet mówić o małym deja vu, gdyż końcowy rezultat był taki sam jak dzień wcześniej – 1:14

Ponownie wynik spotkania, już w 3. minucie, otworzyli gospodarze za sprawą Igora Augustyniaka, ale tym razem na odpowiedź naszych hokeistów trzeba było czekać znacznie krócej. Minutę później do wyrównania doprowadził Łukasz Podsiadło i to otworzyło worek bramek Nesty. Do końca pierwszej tercji naszym zawodnikom udało się jeszcze czterokrotnie wpakować krążek do bramki rywali i po 20 minutach zespoły zeszły do szatni przy rezultacie 1:5.

Druga odsłona była najmniej emocjonującą w całym meczu. Padły zaledwie 2 gole, oczywiście autorstwa podopiecznych Juryja Czucha. Jedynymi strzelcami drugiej tercji byli Robert Karczocha i Siemion Garszyn, co podwyższyło prowadzenie do 7:1. Ostatnia część meczu została wygrana przez nas 7:0, a końcowy rezultat meczu to 14:1 dla ekipy z Grodu Kopernika.

To był kolejny, udany weekend naszej drużyny. Tym razem zdobyte zostały Katowice. Ponownie godzinę gry w bramce zanotował Krzysztof Bojanowski zapewniając Stalowym Piernikom spokój w obronie.

Następne mecze, choć dopiero za dwa tygodnie, Nesta Mires Toruń rozegra nareszcie w domu.  Na Tor-Tor zawita ekipa 1928 Krynickiego Towarzystwa Hokejowego, czyli aktualnego lidera i głównego rywala w walce o awans. To będzie poważny sprawdzian naszych hokeistów, podczas której zapowiada się wyrównana rywalizacja. Pierwsze starcie zostanie rozegrane 18 listopada o godzinie 17:30, a rewanż 19 listopada o tej samej godzinie. Zapraszamy!

Hokej na lodzie
Aleksy Kiełbasa

Pasjonat piłki nożnej, skoków narciarskich i dobrego kina. Generalnie człowiek sportu, ale lubi także wiedzieć, co się dzieje wokół. Dziennikarz, komentator oraz spiker radiowy. Otwarty, uśmiechnięty i przy tym bardzo gadatliwy. Zauroczony Toruniem.

Więcej w dziale Hokej na lodzie

ice-hockey-64167_960_720

Energa górą w derbach Pomorza!

Mateusz Bąk28 października 2018
hokej24

Bezbłędny Semen Garshin – KH Energa nie zwalnia tempa!

Mateusz Bąk25 września 2018
DSC00239

W Gdańsku nie zabraknie toruńskich kibiców! Chętni jechać?

Mateusz Bąk25 września 2018
hokej17

Toruńscy hokeiści z nowym sponsorem!

Mateusz Bąk17 września 2018
dyb_yqrxuamms8f

Ruszył sezon hokejowej Ekstraligi! Nesta podejmie Cracovię

Mateusz Bąk14 września 2018
hok_9

Hokeiści również po prezentacji!

Mateusz Bąk3 września 2018
_DSC9415

Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja walczy o klubową maskotkę!

Mateusz Bąk21 lipca 2018
Ważny zawodnik opuszcza Nestę Mires Toruń
(fot. Dominika Lipińska)

Pożegnanie zawodnika Nesty Mires Toruń. “Nie chodziło o brak porozumienia”

Konrad Marzec16 maja 2018
DSC9438-1000x600

W Toruniu króluje hokej. Wysoka nota od kanadyjskiego portalu!

Mateusz Bąk4 kwietnia 2018