fbpx
Hokej na lodzie

Ciężki weekend Nesty Mires

Już jutro na Tor - Torze torunianie zagrają kolejne spotkanie (fot. Jakub Strzelka)
Ciężki weekend Nesty Mires
Jakub Strzelka
REAKCJE

Najbliższe dni będą bardzo pracowite dla hokeistów Olega Małaszkiewicza. Najpierw torunian czeka ciężka przeprawa z JKH GKS Jastrzębie, a następnie jeszcze bardziej wymagający wyjazd do Nowego Targu. Pojawia się zatem okazja na zdobycie wielu punktów w krótkim czasie, a te mogą się okazać dla naszego zespołu na wagę utrzymania

Toruńscy hokeiści grają w tym sezonie zdecydowanie w kratkę. Dobre mecze potrafią przeplatać fatalnymi, po których kibicom miny rzedną wraz z nastrojami. Do takich spotkań należało ostatnie, w którym na Tor-Torze Nesta Mires podejmowała drużynę GKS-u Tychy. Wysoka porażka w tym pojedynku podrażniła toruńskich fanów, którzy chcieliby, aby ich drużyna potrafiła odnieść na własnej tafli więcej niż tylko jedno zwycięstwo. Najbliższa okazja ku temu nadarzy się już jutro. Torunianie o godzinie 18:30 podejmą trzecią drużynę w tabeli, czyli JKH GKS Jastrzębie.

Może się wydawać, że spotkanie z Jastrzębianami będzie się rozgrywało w obrębie jednej bramki i to toruńskiej. Nic dziwnego – w końcu to goście przyjeżdżają do Torunia w roli faworyta, ale gospodarze już udowodnili, że potrafią rywalizować nawet z najlepszymi. Tak było podczas ostatniego spotkania z GKS-em Tychy, w którym torunianie potrafili wygrać z Mistrzami Polski tercję i długo trzymać ich w szachu. Dlaczego by tego nie powtórzyć w meczu z teoretycznie słabsza drużyną?

Wiele będzie zależało od dyspozycji dnia trzonu toruńskiej drużyny, który na chwilę obecną tworzą: Stanislas Kamko, Alexander Zacharenka, Michał Kalinowski, Bartosz Fraszko oraz Siergiei Kukushkin. Ostatnio ci zawodnicy pokazali się z dobrej dyspozycji, strzelając golę, broniąc i asystując. Poprawną formę pokazują przez cały sezon. Nic więc dziwnego, że toruńscy kibice pokładają w nich największe nadzieje. Czy będzie ich jednak stać na to, aby poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa z rywalem z najwyższej krajowej półki? Na to liczymy.

Od wyniku spotkania z Jastrzębiem będzie zależało, w jakich nastrojach torunianie pojadą w niedzielę do Nowego Targu, gdzie będą podejmowani przez hokeistów Tatryski Podhala. Z gośćmi niedzielnego meczu torunianie mierzyli się już w tym sezonie u siebie i przegrali 1:4. Wtedy gra podopiecznych Olega Małaszkiewicza wyglądała co najmniej bardzo źle. Od tamtego czasu jednak torunianie poczynili duże postępy i nie jest powiedziane, że są skazani na pożarcie w meczu z zawodnikami z Nowego Targu. Jedyne co może przemawiać na korzyść gości to własna tafla, doping kibiców i czwarta pozycja w tabeli, która czyni ich faworytami meczu z Nestą Mires. Liczymy jednak na to, że te aspekty nie wpłyną negatywnie na naszych zawodników i będą potrafili stawić czoła graczom Podhala. Torunianie potrafili wydrzeć punkty już teoretycznie lepszym drużynom, a zatem korzystny wynik w Nowym Targu jest jak najbardziej w ich zasięgu.

Hokej na lodzie
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Hokej na lodzie

hokej3_0

Nowi napastnicy w KH Enerdze

Mateusz Bąk21 stycznia 2020
hokej3_0

Hokeiści przegrywają na inaugurację

Mateusz Bąk15 września 2019
DSC_0145-1000x600

Hokeiści gotowi na nowy sezon! Takim składem powalczą o play-off

Mateusz Bąk11 września 2019
1440px-Boisko_ze_sztuczną_nawierzchnią_do_hokeja_na_trawie_w_Toruniu

KH i Pomorzanin zapraszają na wspólną prezentację

Mateusz Bąk5 września 2019
img_0124_0

MKS Sokoły Toruń mistrzem Polski!

Mateusz Bąk30 kwietnia 2019
IMG_20171007_171014 (1)

Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Toruniu!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
hokej17

Rosyjskie trio opuszcza Toruń. Spore osłabienie KH Energi

Mateusz Bąk22 marca 2019
hokej24-1000x600

Piękne chwile KH Energi Toruń. Półfinał coraz bliżej!

Mateusz Bąk22 lutego 2019
ice-hockey-64167_960_720

Energa górą w derbach Pomorza!

Mateusz Bąk28 października 2018