Hokej na lodzie

Dwa zwycięstwa Nesty Mires Toruń. Hokeiści dopisują kolejny, weekendowy komplet punktów

W tym sezonie Tor-Tor jest niezdobyty (fot. Aleksy Kiełbasa/ChilliToruń.pl)
Redakcja ChilliTorun.pl

Bez niespodzianki minął ubiegły weekend na toruńskim Tor-Torze. Nesta Mires Toruń utrzymała twierdzę i odniosła dwa, przekonujące zwycięstwa z ekipą Hokeja Poznań, utrzymując się na pozycji lidera

Przed dwumeczem tego weekendu nikt nie miał wątpliwości, że Stalowe Pierniki mają obowiązek ograć słabego, jak na poziom naszych hokeistów, rywala.  Zawodnicy Hokeja Poznań plasują się na 6 miejscu w tabeli z liczbą 16 punktów, co zupełnie nie pozwala im włączyć się do walki o najwyższe cele. W pierwszej rundzie podopieczni Juryia Czucha zwyciężyli odpowiednio 4:13  oraz 1:13 teraz miało być podobnie.

Sobota

Sobotni mecz rozpoczął się zdecydowanie po naszej myśli. Stalowe Pierniki pierwszą tercję spokojnie wygrały 3:0, po golach Siemiona Garszyna, który otworzył wynik w 12 minucie, a także Roberta Karczochy i Daniela Minge. Druga część meczu dla kibiców zgromadzonych na Bema okazała się huśtawką nastrojów. Dwa szybkie ciosy, w ciągu dwóch minut, wyprowadzone za sprawą Mateusza Wiśniewskiego oraz Artema Szejnikowicza i wyniki z 3:0 zmienił się na 3:2. Sytuacja jak na ten sezon dla torunian przybyłych na Tor Tor – niespotykana. Jednak taki obrót spraw tak naprawdę pobudził gospodarzy i wyzwolił w nich sportową złość. Już do końca tercji udało się odskoczyć na bezpieczny wynik 7:2, a w konsekwencji wygrać całe spotkanie 12:3.

6 stycznia 2018 roku: Nesta Mires Toruń – Hokej Poznań  12:3

Bramki dla Nesty: 3x Garszyn, Karczocha, Minge, Lidtke, Dołęga, Podsiadło Oriechin, Naparło, Olszewski, Niedlich.

Niedziela

Niedzielne spotkanie dla kibiców Stalowych Pierników było już spokojnym widowiskiem. Nasi zawodnicy rozdawali karty, rządzili i dzielili na tafli. Udało się nie stracić żadnej bramki i zanotować 10 trafień. Tercje zostały wygrane odpowiednio 4:02:04:0, co w konsekwencji dało nam zwycięstwo 10:0. Niewątpliwie najjaśniejszą postacią niedzielnego meczu był Jarosław Dołęga, autor trzech bramek.

7 stycznia 2018 roku: Nesta Mires Toruń – Hokej Poznań 10:0

Bramki dla Nesty: Karczocha, Garszyn, Wiśniewski, Podsiadło, Naprało, Oriechin, Skólmowski, 3 x Dołęga

Dzięki wygranym, dwóm spotkaniom, Nesta nadal jest liderem I Ligi Hokeja. Ma na swoim koncie 51 “oczek”, a więc tyle samo co Zagłębie Sosnowiec. Jednak nasza drużyna ma o 2 spotkania rozegrane mniej, a w dodatku bilans starć bezpośrednich oraz bramkowy są po naszej stronie. Za tydzień, 13 oraz 14 stycznia Nesta Mires Toruń podejmie na Tor-Torze drużynę UKH Dębica.