Hokej na lodzie

Hat-trick Kalinowskiego, Nesta pokonuje Naprzód Janów

We wtorek byliśmy świadkami kolejnego festiwalu strzeleckiego w Tor-Torze (fot. Krzysztof Baran/chillitorun.pl)
Sebastian Górka

Nesta Mires Toruń pokonała na własnym lodowisku Naprzód Janów 7:4 w meczu fazy play-out Polskiej Hokej Ligi

Na Tor-Torze nie zabrakło atrakcji z okazji Dnia Kobiet. Każda z pań, tuż po wejściu na lodowisko, otrzymała życzenia i słodycze od hokeistów Nesty, którzy we wtorek nie pojawili się na lodzie. Przy bramie głównej uśmiechami błyszczeli więc Michał Plaskiewicz, Bartosz Pieniak i Mariusz Kuchnicki. Nie był to jednak koniec atrakcji. Kobiety odpowiadały na pytania dotyczące hokeja, a także wzięły udział w tradycyjnym konkursie strzałów na bramkę z połowy lodowiska.

Jako pierwsi gola zdobyli goście z Janowa. Adrian Parzyszek położył na lodzie Krzysztofa Bojanowskiego i strzałem z backhandu umieścił krążek w siatce. Druga połowa pierwszej tercji to znakomita gra torunian, którzy zdobyli aż cztery bramki. Kolejno trafiali: Mateusz Gościński, Jaroslav Sarsok, Michał Kalinowski i Marcin Wiśniewski. Po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 dla podopiecznych Leszka Minge.

Tuż po rozpoczęciu drugiej tercji ponownie trafił Michał Kalinowski, podwyższając wynik na 5:1. Końcówka drugiej tercji należała jednak do gości. W odstępie czterech minut zdobyli trzy bramki i przewaga stopniała do jednego trafienia (5:4).

Trzecia tercja była bardzo wyrównana. Janowianie atakowali, lecz nie przyniosło to efektów. Za to torunianie zdobyli jeszcze dwie bramki i ostatecznie po trafieniach Jauhiena Kasztanowa i Michała Kalinowskiego wygrali 7:4.

W piątek 11 marca do Torunia na zaproszenie Zarządu Klubu przyjedzie do Torunia Prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie pan Dawid Chwałka. Oprócz spotkania z zarządem klubu w trakcie swojej wizyty Prezes Chwałka spotka się także z zastępcą Prezydenta Miasta Torunia panem Zbigniewem Fiderewiczem. Prezes Związku będzie również gościem na wieczornym meczu pomiędzy Nestą Mires Toruń a Zagłębiem Sosnowiec, który zaplanowano na godzinę 18:30.

Nesta Mires Toruń – Naprzód Janów 7:4

Bramki: 0:1 Adrian Parzyszek (9), 1:1 Mateusz Gościński (11), 2:1 Jaroslav Sarsok (13), 3:1 Michał Kalinowski (15), 4:1 Marcin Wiśniewski (20), 5:1 Michał Kalinowski (21), 5:2 Michał Gryc (36), 5:3 Michał Gryc (38), 5:4 Adrian Kowalówka (40), 6:4 Jauhien Kasztanau (50), 7:4 Michał Kalinowski (58).

Nikt nie wie skąd się wziął i co robił wcześniej, ale w toruńskim sporcie jako kibic i dziennikarz jest od zawsze. Zna wszystkich i wszyscy znają jego. Prywatnie wielki kibic piłki nożnej, żużla i hokeja.