Hokej na lodzie

Nesta ponownie górą! Walka o utrzymanie trwa

Sebastian Górka

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Nesty Mires Toruń. W niedzielę na Tor-Torze wygrali spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec 6:3.

Torunianie zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w ósmej sekundzie spotkania zdobyli bramkę, której autorem został Daniel Minge. Był to jeden z najszybciej zdobytych goli na ligowych taflach w tym sezonie! Do połowy meczu trwała ciągła wymiana ciosów. W późniejszej fazie meczu dominowała nasza drużyna, co zaowocowało kolejnymi bramkami. Po 52. minutach hokeiści z Grodu Kopernika prowadzili już 5:2. Gości stać było na jeszcze jedną bramkę, którą zdobył Adam Rehak. Wynik spotkania został ustalony na 6:3 strzałem Siergieja Kukuszkina do pustej bramki przeciwników, dzięki czemu wpisał się na listę strzelców po raz drugi w tym meczu.

Było to niezwykle ważne zwycięstwo dla gospodarzy, gdyż Zagłębie to bezpośredni rywal torunian w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po tym zwycięstwie “Stalowe Pierniki” tracą do bezpiecznej pozycji, którą aktualnie zajmują sosnowiczanie, już tylko trzy punkty.

Kolejne spotkanie podopieczni Leszka Minge rozegrają w najbliższy piątek z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca.

Nesta Mires Toruń – Zagłębie Sosnowiec 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
1:0 Daniel Minge – Michał Kalinowski, Jauhien Żylinski (00:08),
1:1 Kamil Sikora – Siarhiej Mikulczyk, Nikita Markowski (18:56),
2:1 Piotr Huzarski – Jacek Dzięgiel, Jaroslav Šaršok (26:45, 5/4),
2:2 Kamil Sikora (30:00),
3:2 Jauhien Kasztanau – Piotr Huzarski, Jacek Dzięgiel (34:00, 5/4)
4:2 Siarhiej Kukuszkin – Jauhien Żylinski, Miłosz Lidtke (46:04),
5:2 Jaroslav Šaršok – Bartosz Fraszko (51:41),
5:3 Adam Řehák – Witalij Andrejkiw, Jakub Jaskólski (52:40),
6:3 Siarhiej Kukuszkin – Michał Kalinowski (59:34, do pustej bramki).

Sędziowali: Paweł Meszyński (główny) – Przemysław Gabryszak, Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 2 – 6
Strzały: 32 – 23