Hokej na lodzie

Nowe transfery już strzelają, a Nesta Mires Toruń odnosi zwycięstwo!

Zwycięstwo to synonim tegorocznej gdy Stalowych Pierników (fot. archiwum)
Redakcja ChilliTorun.pl

Dziś o 18:00 na Tor Torze rozpoczął się mecz 23. kolejki, w którym hokeiści Nesty Mires Toruń odnieśli zwycięstwo nad ekipą SMS PZHL-u u18 Katowice. Podczas spotkania na tafli zameldowały się nowe nabytki Stalowych Pierników i jeden z nich szczególnie zaznaczył swoją obecność

Na przestrzeni ostatniego tygodnia toruńska ekipa ogłosiła trzy transfery. Do drużyny dołączyli dwaj Rosjanie –  Maksim Kartoszkin, Władisław Troszyn, którzy grają na pozycjach napastnika, oraz obrońca Mateusz Zieliński. Mimo dobrej gry, wzmocnienia mają pozwolić drużynie wejść na jeszcze wyższy poziom i ułatwić sukcesy w play-offach.

Do Torunia przyjechał nieźle prezentujący się zespół SMS PZHL-u u18 Katowice, zajmujący 4. miejsce w tabeli. W pierwszym dwumeczu tego sezonu podopieczni Juryia Czucha dwukrotnie ograli gości aż 1:14.

Dzisiejsze spotkanie nie należało do łatwych. Ponad 10 minut kibicie zgromadzeni na Tor-Torze czekali na pierwszego gola. W 11. minucie gospodarzy uszczęśliwił Jarosław Dołęga, otwierając wyniki meczu. Warto zaznaczyć, że asystę przy tej bramce zanotował nowy nabytek – Mateusz Zieliński. Drugi raz krążek do bramki rywala wpadł zaledwie 3 minuty później, a tu również świetnie zaprezentował się inny nowy zawodnik – Władisław Troszyn. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:0.

Druga odsłona nie odznaczyła się niczym szczególnym. Jedna bramka dla gości autorstwa Daniela Minge była najciekawszym wydarzeniem tej części spotkania. W trzeciej tercja należała nie tylko do hokeistów Juryia Czucha, ale przede wszystkim Władisława Troszyna. Najpierw Rosjanin strzelił bramkę, a później asystował przy drugim golu Daniela Minge.

Ostatecznie nasza drużyna zwyciężyła 5:0 i umocniła się na prowadzenia w tabeli. Choć spotkanie nie było łatwe i porywające na standardy do jakich przyzwyczaili nas hokeiści Stalowych Pierników, to przede wszystkim liczą się punkty i świetnie wprowadzenie się do drużyny nowych zawodników. W sobotę o 16:00 drugi mecz tego weekendu.

Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego : Nesta Mires Toruń – SMS PZHL U18 Katowice  5 : 0 (2:0, 1:0, 2:0)