Hokej na lodzie

Porażka Nesty na inaugurację

Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką Nesty Mires Toruń. We wtorek okazja do rehabilitacji (fot. Krzysztof Baran)
Sebastian Górka

Nesta Mires Toruń przegrała na wyjeździe z Unią Oświęcim 1:7 w meczu pierwszej kolejki Polskiej Hokej Ligi 2016/2107. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Bartosz Fraszko

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszej drużyny. Już w 29. sekundzie pierwszej tercji Michała Plaskiewicza pokonał Radim Haas, który zmienił tor lotu krążka po strzale z niebieskiej linii Łukasza Bułanowskiego. Chwilę później było już 2:0 za sprawą Jana Daneczka, który z najbliższej odległości skierował krążek do siatki.

Pierwszą bramkę torunianie zdobyli w 32. minucie. Bramkarza Unii pokonał Bartosz Fraszko strzałem w samo okienko. Jak się później okazało była to jedyna bramka strzelona przez podopiecznych Leszka Minge.

W kolejnych minutach dominowali już tylko gospodarze. W ekipie z Oświęcimia hat-trickiem popisał się Jan Daneczek. Wynik spotkania ustalił w 55. minucie Martin Kasperlik.

Kolejne spotkanie torunianie rozegrają już we wtorek przed własną publicznością z zespołem Tempish Polonii Bytom. W pierwszym meczu bytomianie pokonali po dogrywce PGE Orlik Opole 5:4. Początek wtorkowej potyczki o godzinie 18.30.

W innych spotkaniach: JKH GKS Jastrzębie – Stoczniowiec Gdańsk 5:2, GKS Tychy – SMS PZHL Sosnowiec 13:2, TatrySki Podhale Nowy Targ – HK GKS Katowice 3:2 . Pauzowała Comarch Cracovia.

KS Unia Oświęcim – Nesta Mires Toruń 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
1:0 Radim Haas – Łukasz Bułanowski – Petr Tabaczek (0:29),
2:0 Jan Daneczek – Dariusz Wanat (2:24),
3:0 Jan Daneczek – Maciej Szewczyk – Łukasz Bułanowski (26:21, 5/4),
3:1 Bartosz Fraszko – Uładzimir Michajłau – Jarosław Dołega (31:46),
4:1 Kamil Paszek – Patryk Malicki – Lubomir Vosatko (33:33)
5:1 Jan Daneczek – Daniel Kysela (46:55),
6:1 Wojciech Wojtarowicz – Łukasz Bułanowski (47:50),