Hokej na lodzie

Poznań wypunktowany! Nesta Mires Toruń kontynuuje zwycięski marsz!

Stalowe Pierniki wracają z Poznania na pozycji lidera (fot. archiwum)
Redakcja ChilliTorun.pl

Nasi hokeiści po wczorajszym, wysokim zwycięstwie wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Stalowe Pierniki, tak jak w każdym z poprzednich spotkań, udowodnili, że są faworytem do awansu. Dziś znów udało się pokonać Hokej Poznań. Tym razem wynikiem 1:13

Pierwsza tercja nie należała do najlepszych, a mówiąc wprost była najgorszą w tym sezonie. Podopiecznym Juryja Czucha nie udało się strzelić bramki, a jakby tego było mało, otwarcia nie udało się zremisować. W 11 minucie Maksim Citok otworzył wynik meczu i pierwsze starcie zakończyło się rezultatem 1:0.

Na reakcję, złość i pozytywną odpowiedź ze strony naszych zawodników długo nie trzeba było czekać. Już w 22 minucie spotkania wyszliśmy na prowadzenie! Najpierw gola zdobył Siemion Garszyn, a 20 sekund później Robert Karczocha wyprowadził Nestę na prowadzenie, którego nasza drużyna już nie oddała do ostatniego gwizdka. Druga tercja była koncertem ze strony Stalowych Pierników. Udało się odrobić straty, wyjść na prowadzenie i odskoczyć rywalowi na aż 6 bramek. Po tej części meczu, na tablicy świetlnej widniał wynik 1:7.

Ostatnia tercja była przypieczętowaniem i kontynuacją fantastycznej postawy z poprzedniego starcia. Hokeiści Nesty panowali na tafli, a postacią z którą rywal nie wiedział, co począć był Daniił Oriechin. Rosjanin ustrzelił 4 bramki i mocno przyczynił się do wysokiego zwycięstwa Nesty. Ostateczny rezultat meczu to 1:13.

1 : 13 Piotr Naparło ( Daniił Oriechin ) 5 na 4 58:45

Po sześciu kolejkach Nesta plasuje się na pozycji lidera, wyprzedzając drugi KTH Krynica dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Kolejne spotkania Stalowe Pierniki rozegrają już w najbliższy weekend. Do Torunia zawita drużyna UKH Dębicy. Oba spotkania (w sobotę i niedzielę) rozpoczną się na Tor – Torze o godzinie 17:30.