Hokej na lodzie

Ruszyła Polska Hokej Liga! Pierwsza porażka Nesty

Jaki będzie powrót torunian do najwyższej klasy rozgrywkowej? (fot. archiwum)

W pierwszej kolejce nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi toruński beniaminek przegrał na wyjeździe z JKH GKS-em Jastrzębie 0:4

Groźnie pod bramką torunian zrobiło się już w drugiej minucie. Po przewinieniu Michała Plaskiewicza, bramkarza toruńskiej drużyny, sędzia podyktował rzut karny. Sytuacji nie wykorzystał jednak hokeista Jastrzębia, a torunianie mogli odetchnąć z ulgą. Bezbramkowy rezultat nie utrzymał się jednak długo. Gospodarze prowadzenie objęli już w czwartej minucie za sprawą Tomasa Semrada. Na początku drugiej partii wynik podwyższył Mateusz Danieluk. W przeciągu następnych 20 minut widzieliśmy sporo niewykorzystanych sytuacji pod bramką Nesty. Jastrzębianie budowali bardzo dużo groźnych ataków, z których szczęśliwie wychodziła defensywa gości, a to głównie za sprawą świetnie dysponowanego w tym meczu Michała Plaskiewicza.

To pomogło uwierzyć torunianom, iż mogą jeszcze odmienić losy tego spotkania. W trzeciej partii hokeiści Nesty co raz częściej budowali groźne ataki na bramkę rywala. Najlepszą okazję na na gola miał Michał Kalinowski, który po solowej akcji został sfaulowany, w efekcie czego sędzia podyktował rzut karny. Kalinowski zmarnował jednak tą sytuację strzelając w słupek. W końcówce spotkania Jastrzębianie wrócili na właściwe tory. W 48 oraz 53 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Nalewajka.

Miejmy nadzieję że torunianie wyciągną wnioski z pierwszej w sezonie porażki. Następne spotkanie toruńskiego beniaminka odbędzie się już 11 września o godzinie 19:00. Nesta podejmować będzie na własnej hali MMKS Podhale.

JKH GKS Jastrzębie – Nesta Mires Toruń 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Tomljenović) – Górny, Pastryk, Bordowski, Łukasz Nalewajka, Leszek Laszkiewicz – Semrád, Lukáčík, Plichta, Rostkowski, Danieluk – Gimiński, Schejbal, Kulas, Jaworski, Radosław Nalewajka oraz Bigos, Świerski, Szc zurek, Matusik.

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz (Bojanowski) – Lidtke, Skólmowski, Dołęga, Chrzanowski, Dzięgiel – Zacharenko, Kamko, Minge, Kukuszkin, Kalinowski – Podsiadło, Żyliński, Winiarski, Kuchnicki, Strużyk oraz Bomastek, Wiśniewski, Husak.