Hokej na lodzie

W Katowicach bez zaskoczenia. Siódma wygrana w sezonie

Seria zwycięstwa Nesty nadal trwa, dziś w Katowicach mecz rewanżowy (fot. archiwum)
Redakcja ChilliTorun.pl

Wczoraj Stalowe Pierniki, w ramach rozgrywek I Ligi Hokeja, zmierzyły się w Katowicach z drużyną rezerw, miejscowego SMS-u PZHL-u. Nasi zawodnicy po raz kolejny nie rozczarowali i znów wygrali wysoko 1:14

Jeśli coś w tym meczu udało się gospodarzom, to tylko otwarcie. To oni otworzyli wynik spotkania. Łukasz Kapustka już w 2 minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Był to pierwszy i zarazem ostatni przebłysk SMS-u. Później na tafli panowała już tylko Nesta. W 7 minucie Bruno Śmieszek doprowadził do wyrównania, a po 9 minutach, nasza ekipa wygrywała 1:2 dzięki bramce Bartosza Skólmowskiego. Pierwsza tercja skończyła się naszym zwycięstwem 1:3, bo trafienie w pierwszych 20 minutach dołożył jeszcze, niezawodny w tym sezonie Daniił Oriechin.

Pozostała część meczu, to właściwie dobrze znany nam scenariusz. Gol, za golem w wykonaniu torunian. Trafiali ci, którym wychodzi to w tym sezonie najlepiej, czyli m.in. ponownie Daniił Oriechin, Jarosław Dołęga, Siemion Garszyn oraz Piotr Naparło. Nesta Mires Toruń wygrała drugą tercję 0:5, trzecią 0:6, co w konsekwencji dało nam zwycięstwo wynikiem 1:14. Warto zaznaczyć, że po raz trzeci w tym sezonie, pełne 60 minut gry, otrzymał nasz rezerwowy bramkarz Krzysztof Bojanowski i spisał się o bez zarzutu.

1 : 14 Piotr Naparło ( Daniił Oriechin – Siemion Garszyn ) 4 na 5 59:24

Dziś mecz rewanżowy. SMS PZHL U18 Katowice, podejmie Neste Mires Toruń na Lodowisku Jantor, już o godzinie 12:30. Będzie to spotkanie 10 kolejki, I Ligi Hokeja.