(fot. Pixabay)

W miniony weekend Kowalewo Pomorskie stało się stolicą polskich szachów. W XXVII Turnieju Szachowym wzięli udział najlepsi zawodnicy z kraju, z których najlepszy okazał się 15-letni Kacper Kacprzak z Chemika Bydgoszcz

Zawody rozgrywano w kategorii open, juniorzy do lat 14, juniorzy do lat 10. Wśród najmłodszych szachistów pierwsze miejsce zajęła Irena Pajer (UKS przy SP 8 Chrzanów). Drugi był Tomasz Grochulski (KSz Hetman Płock), a trzecia Aleksandra Łukasik (LKS Chrobry Gniezno). W tej kategorii wystąpił tylko jeden zawodnik UKS OPP Toruń – Jakub Chmielewski, który zajął czternaste miejsce.

Szczegółowe wyniki turnieju do lat 10

W kategorii do lat 14 rywalizowało dwóch torunian, którzy zajęli dość wysokie miejsca. Mateusz Lewandowski był szósty, a Piotr Szulc czwarty. Na podium znaleźli się Kuba Rodziewicz-Bielewicz (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn), Maciej Wolak (KKSz Kraków), Bartosz Dolecki (Zbiczno).

Szczegółowe wyniki turnieju do lat 14

Zdecydowanie najwięcej torunian, bo aż szesnaścioro rywalizowało w kategorii open. Najlepiej wypadł Damian Śliwicki (UKS OPP Toruń), który zajął dziewiąte miejsca. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant UKS Kopernik Olsztyn Krzysztof Budrewicz. Drugi był gdańszczan Przemysław Koc, natomiast triumfatorem turnieju okazał się 15-letni Kacper Kacprzak z Chemika Bydgoszcz.