fbpx
Pozostałe dyscypliny

Akademia Łyżwiarska Axel poszukuje przyszłych mistrzów

(fot. Agnieszka Krawczyk/archiwum)
Akademia Łyżwiarska Axel poszukuje przyszłych mistrzów
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego. W najbliższych dniach – 6 i 11 września – startuje nowa edycja Akademii Łyżwiarskiej Axel. To doskonała okazja dla Twojej pociechy do rozpoczęcia przygody z łyżwiarstwem, nie tylko figurowym!

Akademia działa w ramach klubu MKS Axel Toruń i przygotowuje dzieci do uprawiania wszystkich sportów lodowych – łyżwiarstwa figurowego, szybkiego czy hokeja. To szersze niż dotychczas spojrzenie na proces kształcenia młodego sportowca. Najlepsi światowi trenerzy i eksperci twierdzą, że bez gruntownej podbudowy poruszania się po lodzie, a do tego dobrze technicznie, nie będzie dobrego zawodnika w żadnej z lodowych dyscyplin.

Prawidłowy proces kształcenia łyżwiarzy i hokeistów zaczyna się najczęściej w wieku 4-5 lat. To właśnie na dziewczynki i chłopców w tym wieku czeka Akademia. Zajęcia pozwolą Twoim pociechom uzupełnić indywidualne potrzeby ruchowe, aktywnie spędzić czas i nabrać niecodziennych umiejętności jazdy na łyżwach.

To tu pierwsze kroki stawiają przyszli reprezentanci kraju, mistrzowie i olimpijczycy. Toruń posiada wielu utytułowanych, doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Ci sami w przeszłości byli wielkimi sportowcami, a teraz swoją wiedzę przekazują najmłodszym. Najlepszym tego przykładem są chociażby Dorota i Mariusz Siudek, którzy pod swoimi skrzydłami mają obecnie mistrzynię i wicemistrzynię Polski – Aleksandre Rudolf i Agnieszkę Rejment.

Przykładem znakomicie rozwijającej się kariery od samego początku przygody z Akademią, jest z kolei Natalia Kaliszek. Ta młoda torunianka swoje treningi rozpoczęła w wieku 5 lat, a dziś, wraz z Maksymem Spodyrievem przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Wszystko to pod czujnym okiem trenerki – również olimpijki – Sylwii Nowak-Trębackiej.

Spotkania naborowe odbędą się 6 i 11 września w sali gimnastycznej Mentor Sport przy Szosie Chełmińskiej 177 o godz. 16:15. Na rodziców i chętne dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem i być może w przyszłości dołączą do grona utytułowanych polskich sportowców czekać będą trenerzy Akademii. Więcej szczegółów na stronie www.axeltorun.pl.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020