Pozostałe dyscypliny

Alex Karkosik zakończył sezon zimowy

(fot. archiwum)
Maciej Gorczyński

W miniony weekend w Indiach odbyły się ostatnie wyścigi serii MRF Challenge Formula 2000. Tym razem nie wszystko potoczyło się po myśli Alexa Karkosika, jednak ostateczna 5. pozycja w klasyfikacji generalnej cyklu jest bardzo dobrym wynikiem

Do pierwszego z sobotnich wyścigów torunianin przystępował dopiero z 8. pozycji. Mimo to Karkosikowi udało się wyprzedzić dwóch przeciwników i awansować na 6. lokatę. Drugi wyścig zapowiadał się zdecydowanie lepiej. Polak startował z pole position i niemal cały czas przewodził w stawce. Niestety ostatecznie nie ukończył on wyścigu z powodu problemów z bolidem.

Custom Text

W niedzielę 17-latek zajmował kolejno 7. i 9. miejsce. Wyniki z tego weekendu przypieczętowały 5. pozycję Karkosika w klasyfikacji generalnej cyklu. Był to bardzo udany sezon młodego torunianina, który kilkukrotnie stał na podium MRF Challenge. W klasyfikacji debiutantów, Polaka pokonał tylko dużo starszy i bardziej doświadczony Julien Falchero.

Przypominamy, że do 15 lutego można oddawać głosy na najlepszych sportowców 2017 roku w naszym plebiscycie. Wśród nominowanych do tytułu sportowca roku znajduje się Alex Karkosik! Głosować można TUTAJ.