fbpx
Pozostałe dyscypliny

Angels Toruń ma nowego trenera! To świeżo upieczony mistrz EFAF

(fot. Przemysław Szatkowski)
Angels Toruń ma nowego trenera! To świeżo upieczony mistrz EFAF
Mateusz Bąk
REAKCJE

Ekipa Angels Toruń nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na podbój Olsztyna jadzie wzmocniona o mistrza Europejskiej Federacji Futbolu Amerykańskiego (EFAF)

Dwa wyjazdowe i jeden domowy. Przed to toruńskim futbolistami amerykańskimi ostatnie trzy mecze sezonu regularnego. Z Olsztyn Lakers powalczą z nowym trenerem, rozgrywającym oraz świeżo upieczonym mistrzem EFAF, znanym nam z sezonu 2016 – Matthew Kershey.

Nowy trener i zawodnik Aniołów doskonale zna Toruń i tutejszych zawodników. Mieliśmy szansę oglądać jego akcje w trakcie sezonu 2016, kiedy to wraz z dwoma innymi zawodnikami przyjechał do Polski po raz pierwszy, by wzmocnić szeregi Angelsów. Od tamtego czasu zdążył odbyć pięciomiesięczny kontrakt w Moskwie, będąc rozgrywającym oraz koordynatorem ofensywy w Moscow Bruins.

Powróciwszy do Torunia w 2017 roku wspomógł przygotowania drużyny juniorów, dzięki czemu Angels o włos otarli się o wejście do fazy play-off. Tegoroczny sezon w Toruniu Matthew rozpoczyna późno z powodu czteromiesięcznego kontraktu podpisanego z Cario Hellhounds, gdzie również trudnił się rozgrywaniem futbolówki oraz koordynacją formacji ofensywnej. Tym razem jego wysiłek oraz zdobyte doświadczenie przełożyły się na mistrzostwo, a sam Kershey został wielokrotnie wyróżniony, m.in jako tytułem najlepszego zawodnika Egyptian Bowl (finał mistrzostw EFAF) oraz najlepszego zawodnika ofensywy 2018 EFAF.

Nowy trener zdobywał doświadczenie na arenie międzynarodowej, grając m.in. w Stanach Zjednoczonych (drużyna NCAA), Serbii, Francji, Niemczech oraz wspomnianych już Rosji i Egipcie.

– Liczmy na to, że znajomość naszej drużyny, osiągnięcia Matta oraz jego doświadczenie bezpośrednio i bardzo szybko przełożą się na osiągnięcia naszej drużyny – komentuje Monika Kornacka, manager Angels Toruń. – Matthew, dzięki zdobytemu doświadczeniu trenerskiemu świetnie sprawdza się w swojej roli. Liczę na to, że nasi kibice zobaczą pierwsze efekty jego pracy już niebawem. Liczę także, że uda nam się nawiązać współpracę na znacznie dłuższy okres niż sezon 2018.

Angels Toruń wraz z Matthew zagra najbliższy mecz już w najbliższą niedzielę (27 maja) w Olsztynie. To doskonała okazja do rewanżu za dwa przegrane przez torunian mecze właśnie w sezonie 2016.

(źródło: Klub Sportowy Angels Toruń)

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020