Artur Zakrzewski na wysokim miejscu w Pucharze Świata!

Udany start w PŚ Artura Zakrzewskiego (fot. nadesłane)

Ruszyły zmagania Pucharu Świata w skokach na trampolinie. W pierwszym turnieju wysokie siódme miejsce zajął Artur Zakrzewski

W miniony weekend w Baku zainaugurowano Puchar Świata w skokach na trampolinie. Wychowanek TKG Olimpijczyka Toruń zajął siódme miejsce, a tym samym osiągnął życiowy rekord. W kwalifikacjach Zakrzewski uplasował się na dziewiątej pozycji. Wśród wyżej notowanych znalazło się trzech reprezentantów Rosji, jednak zasady dopuszczają do finału tylko dwóch zawodników z jednego kraju, w konsekwencji czego awans uzyskał Artur Zakrzewski. Decydujący występ nie poszedł jednak po myśli torunianina. Wypadł z trampoliny i z rezultatem 6.595 zajął przedostatnie siódme miejsce.

Dodajmy, że dla Zakrzewskiego był to pierwszy w karierze awans do finałów Pucharu Świata. Ponadto zdobył on nagrodę za najlepsze wykonanie układu obowiązkowego w kwalifikacjach.

Jestem bardzo szczęśliwy z moich osiągnięć – napisał Zakrzewski na swoim profilu na Facebooku. – Finał na Pucharze Świata to nie byle co, mimo iż nie poszedł zbyt dobrze, awansowałem na 7 pozycję. Mało tego zostałem uhonorowany za najlepsze wykonanie ze wszystkich zawodników. I pomyśleć że niedawno byłem jednym z gorszych. W Polsce może raz w życiu otrzymałem 9.0, a tutaj 9.5. Gratuluję reszcie ekipy, która również dała z siebie wszystko!