Pozostałe dyscypliny

Bramkostrzelny weekend Pomorzanina

Pomorzanin Toruń kończy rundę zasadniczą na 2. miejscu (fot. Pomorzanin)
Mateusz Bąk

W miniony weekend dobiegła końca runda zasadnicza mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Toruńscy laskarze bezproblemowo wygrali sobotnie starcie z MKS Siemianowiczanką. Z bardziej wymagającym przeciwnikiem przyszło im się zmierzyć w niedzielę w meczu AZS AWF Poznań

Starcie z MKS Siemianowiczanką było pokazem niezwykłej dominacji i skuteczności zawodników Pomorzanina. Toruńscy laskarze wyszli na prowadzenie już w 10 minucie. Celne trafienie zaliczył Karol Szyplik, który punkty zdobył również w 33 i 40 minucie. Po drugiej bramce, która padła w 22 minucie, na boisku oglądać mogliśmy jedynie popis skuteczności defensywy gości. W przeciągu 3 ostatnich minut, pierwszej części spotkania Pomorzanin zwiększył przewagę na 5:0.

Z początkiem drugiej połowy w bramce gospodarzy zadebiutował Łukasz Rzepka, który przez całe 35 minut zachował czyste konto. Mistrzowie Polski po zmianie stron zaprezentowali się z jeszcze większą skutecznością niż przed przerwą. Pomorzanin do bramki przeciwnika trafił aż 11 razy. Sobotnie spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 16:0. Było to najefektowniejsze zwycięstwo torunian w tym sezonie ligowym.

W dobrych nastrojach podopieczni Andrzeja Makowskiego zameldowali się w niedziele w Poznaniu. Starcie z AZS AWF Poznań, Pomorzanin zaczął od ostrożnej gry w defensywie, czekając na okazje do kontry. Już pierwszy atak na bramkę gospodarzy dał torunianom prowadzenie. Pierwszy oraz drugi gol z krótkiego rogu zdobył Michał Nowakowski. W odpowiedzi AZS AWF ruszył do ataku, jednak świetnymi interwencjami popisał się bramkarz Pomorzanina.

Po przerwie przy wyniku 3:0 poznanianie wciąż atakowali na bramkę gości. Nadzieje na odrobienie strat dał im Mateusza Huboj, który w 44 minucie zdobył pierwszą bramkę dla AZS AWFu. Pomorzanin mimo to nie odpuszczał. Wszelkie wątpliwości rozwiał Krystian Makowski, który w 63 minucie precyzyjnym uderzeniem z 11 metrów, zwiększył przewagę do 4 bramek. Rozmiar porażki zmniejszył Rafał Nojgebauer. Mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Po weekendowych starciach toruńscy laskarze kończą rundę zasadniczą na pozycji wicelidera w tabeli. Już 30 maja półfinał mistrzostw Polski, w którym torunianie zmierzą się ponownie z AZS AWF Poznań.

16 maja 2015: Pomorzanin Toruń – MKS Siemianowiczanka 16:0

17 maja 2015: AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń 2:5

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?