fbpx
Pozostałe dyscypliny

Copernicus Cup coraz bliżej – w Arenie Toruń wystartuje plejada gwiazd

Michał Zaleski oraz Krzysztof Wolsztyński podpisali dziś umowę o współorganizacji Copernicus Cup (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)
Copernicus Cup coraz bliżej – w Arenie Toruń wystartuje plejada gwiazd
Jakub Strzelka
REAKCJE

Już 10 lutego do Torunia zjadą najlepsi lekkoatleci świata, by wziąć udział w corocznym mityngu Copernicus Cup. W tym roku impreza odbędzie się pod auspicjami International Assocation of Athletics Federations i zostanie włączona w cykl IAAF World Indoor Tour. Co więcej, Copernicus Cup zaliczać się będzie również do zawodów z serii Orlen Tour, które swój początek i koniec będą miały w Arenie Toruń

5108_dibaba_3000m_(25490328734)

Genzebe Dibaba będzie gwiazdą Copernicus Cup (fot. wikipedia)

Na przestrzeni dwóch lat Copernicus Cup rozwinął się na tyle, że jest najważniejszą imprezą lekkoatletyczną w kraju i pierwszą, która zostanie zorganizowana pod auspicjami IAAF. W związku z tym Toruń będzie gościł gwiazdy polskiej królowej sportu oraz zawodników z zagranicy. W Arenie Toruń wystartuje m.in. Ewa Swoboda, która w zeszłym roku w Grodzie Kopernika pobiła rekord świata juniorów w biegu na 60 metrów. Zobaczymy również Adama Kszczota oraz Marcina Lewandowskiego, a także Joannę Jóźwik i Angelikę Cichocką. Dodatkowo do Torunia przyjadą gwiazdy światowej lekkiej atletyki, a wśród nich: Orlando Ortega oraz Genzebe Dibaba.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka gwiazda wystartuje w Copernicus Cup

Zawody zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie dla fanów lekkiej atletyki. By zobaczyć w akcji bohaterów królowej sportu, została już uruchomiona sprzedaż biletów, a miasto tradycyjnie dołączyło się do współorganizacji Copernicus Cup. Ponadto, Rada Miasta podjęła uchwałę o darmowym korzystaniu ze środków komunikacji miejskiej dla wszystkich, którzy będą posiadali bilet wstępu na mityng.

Została już uruchomiona sprzedaż biletów, a obiekt jest przygotowany do wydarzenia – przekonuje Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia. – Miasto jak co roku wesprze organizację mityngu zarówno logistycznie, jak i finansowo. Na współorganizację tego wydarzenia przeznaczyliśmy kwotę sześciuset tysięcy złotych. Wszyscy kibice posiadający ważny bilet, będą mogli skorzystać z bezpłatnego poruszania się komunikacją publiczną na zawody i po zawodach.

Lekkoatletyczne zmagania będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej (w programie drugim oraz TVP Sport), a także Eurosportu. Mimo to, prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński zaprasza kibiców do szczelnego wypełnienia trybun.

W Polsce jeszcze nigdy nie był organizowany mityng pod auspicjami IAAF – opowiada Wolsztyński. – Bardzo się cieszymy, że dołączyliśmy do tego elitarnego grona. W Toruniu wystąpią najlepsi zawodnicy, którzy przygotowują się już do mistrzostw świata i Europy. Mam nadzieję, że padnie tutaj wiele rekordów, a są ku temu szanse, gdyż wystąpi cała plejada gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Ponadto zobaczymy również zagranicznych zawodników, którzy są w środowisku dobrze znani. Mam tu na myśli Orlando Ortegę, Pascala Martinott – Lagarde’a, Erica Sowinskiego, Marka Englisha czy Donalda Thomasa i Genzebe Dibabę. Co prawda, zawody będą transmitowane w Telewizji Polskiej oraz Eurosporcie, ale zapraszam wszystkich kibiców do hali. To duża przyjemność i niepowtarzalna okazja, by zobaczyć na żywo najlepszych zawodników na świecie.

W Toruniu lekkoatleci będą rywalizować w trzynastu dyscyplinach.

Redakcja chillitorun.pl objęła Copernicus Cup patronatem medialnym. Na naszym portalu przeczytacie o wszystkich najnowszych doniesieniach dotyczących toruńskiego mityngu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony! 

(fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl) 

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
DSC_4976_wynik-e1553518185455-962x600

Toruński sport kontra koronawirus. Które ekipy pozostały w grze?

Mateusz Bąk22 czerwca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020