fbpx
Pozostałe dyscypliny

Derby Torunia w CS Superlidze

(fot. Martyna Brzezińska)
Derby Torunia w CS Superlidze
Mateusz Bąk
REAKCJE

TSŻ Schoenberger Toruń i Drwęca Kaszczorek mają za sobą już trzy spotkania w ramach CS Superligi. Śmiało można powiedzieć, że TSŻ jest na fali wznoszącej, a Drwęca zbiera kolejne doświadczenia. W najbliższą niedzielę (12 lipca) przy Bielańskiej 66 odbędą się pierwsze Wielkie Derby Torunia!

Chociaż oba kluby z Grodu Kopernika mają w tym sezonie odmienne cele, emocji na torze z pewnością nie zabraknie. Drwęca to ekipa, której nie można odmówić zaangażowania i waleczności. Ma wiele do udowodnienia po dotychczasowych meczach. Dodatkową motywacją może być chęć pokazania się z dobrej strony przed kolegami z byłego zespołu. Każdy z ,,Wodników”, który wystąpi w tym meczu, jest bowiem wychowankiem TSŻ. Na 15 biegów Kaszczorzaki pozbędą się sentymentów i zapomną o tym, jakie koszulki kiedyś zakładali, chociaż występ przeciwko macierzystemu klubowi będzie czymś nowym dla każdego z nich.

TSŻ z kolei po wygranej z LKS-em Szawerem Leszno pnie się w górę ligowej tabeli. Kolejne dwa punkty sprawią, że ,,Anioły” znajdować się będą już w ścisłej czołówce na półmetku sezonu zasadniczego. Będzie to korzystna pozycja wyjściowa na końcówkę pierwszej fazy rozgrywek, a ta druga wcale nie będzie należała do lekkich. TSŻ czekają bowiem bardzo trudne wyjazdy do Świętochłowic i Gniezna.

Szykuje się zatem mecz pełen emocji, wspomnień i rozdartych serc poszczególnych kibiców. Klimat spotkania z pewnością będzie unikalny i do tej pory niespotykany. Start spotkania zaplanowano na godzinę 16:00, poprzedzony meczem toruńskich żaków. Wstęp oczywiście wolny. Organizatorzy zapowiadają liczne niespodzianki dla kibiców.

źródło: biuro prasowe TSŻ Toruń

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
DSC_4976_wynik-e1553518185455-962x600

Toruński sport kontra koronawirus. Które ekipy pozostały w grze?

Mateusz Bąk22 czerwca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020