Pozostałe dyscypliny

Drugie miejsce Michała Kwiatkowskiego i awans w klasyfikacji wyścigu

Michał Kwiatkowski od początku roku prezentuje wysoką formę (fot. Wikipedia)
Maciej Gorczyński

Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce w trzecim etapie wyścigu Vuelta al Pais Vasco zaliczanego do cyklu UCI World Tour. Udana jazda pozwoliła mu awansować z dziewiątej na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej

Vuelta al Pais Vasco to sześcioetapowy wyścig dookoła Kraju Basków. Na trzecim etapie do pokonania było 160,5 kilometra z Vitorii do San Sebastian. Zwyciężył reprezentant gospodarzy – David de la Cruz, który linię mety przekroczył o trzy sekundy przed liczną grupą pościgową kolarzy. Wśród nich, na drugiej pozycji był jeżdżący dla Team Sky Michał Kwiatkowski.

Custom Text

Torunianin na dwóch poprzednich etapach finiszował na kolejno 20. i 10. pozycji. Dzięki tym wynikom Kwiatkowski zajmuje obecnie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, z niewielką stratą do prowadzącego de la Cruza. Różnice w czołówce są minimalne, więc sytuacja może się jeszcze diametralnie odwrócić w każdą ze stron. W przeszłości Kwiatkowski sześciokrotnie kończył etapy wyścigu w czołowej trójce, a w 2014 roku zajął on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W 57. wyścigu dookoła Kraju Basków bierze także udział inny z kolarzy pochodzących z Torunia – Michał Gołaś. Kolega Kwiatkowskiego z zespołu zajął 119. miejsce, a w „generalce” plasuje się na 109. pozycji. Przed nami jeszcze trzy etapy wyścigu. Ostatnim z nich będzie sobotnia jazda indywidualna na czas.

@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

Dawid_Kubacki_Val_di_Fiemme_2013_qualification_round_(normal_hill)

„Celem są przede wszystkim dobre skoki” – rozmowa z Dawidem Kubackim przed startem nowego sezonu

Maciej Gorczyński17 listopada 2017
circuit-1022370_960_720-e1506900996476-1000x600

To nie koniec sezonu Alexa Karkosika. Torunianin wraca na Bliski Wschód!

Maciej Gorczyński15 listopada 2017
23634946_895348533948570_2113179763_n

Grand Prix Lęborka: Karatecy Dojo Toruń wśród najlepszych!

Mateusz Bąk15 listopada 2017
1024px-Wydział_Humanistyczny_UMK_w_Toruniu_N._Chylińska

Szachiści spotkają się na Wydziale Humanistycznym UMK

Konrad Marzec15 listopada 2017
Buff

Stowarzyszenie Run To Run uczci 100. rocznicę odzyskania niepodległości biegami sztafet!

(fot. pixabay)

Wojewódzkie rozgrywki szachowe na start. Torunianie ze zmiennym szczęściem

Konrad Marzec13 listopada 2017
20993938_1545932895463981_1534541612306805867_n-1000x600

Anna Załęczna zakończyła sezon w Podgoricy

Maciej Gorczyński13 listopada 2017
(fot. Klub Karate Tradycyjnego Kumade - Toruń/facebook)

Wielki sukces toruńskich karateków! Do Grodu Kopernika wracają z medalami mistrzostw Europy!