Pozostałe dyscypliny

Drugie miejsce Michała Kwiatkowskiego i awans w klasyfikacji wyścigu

Michał Kwiatkowski od początku roku prezentuje wysoką formę (fot. Wikipedia)
Maciej Gorczyński

Michał Kwiatkowski zajął drugie miejsce w trzecim etapie wyścigu Vuelta al Pais Vasco zaliczanego do cyklu UCI World Tour. Udana jazda pozwoliła mu awansować z dziewiątej na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej

Vuelta al Pais Vasco to sześcioetapowy wyścig dookoła Kraju Basków. Na trzecim etapie do pokonania było 160,5 kilometra z Vitorii do San Sebastian. Zwyciężył reprezentant gospodarzy – David de la Cruz, który linię mety przekroczył o trzy sekundy przed liczną grupą pościgową kolarzy. Wśród nich, na drugiej pozycji był jeżdżący dla Team Sky Michał Kwiatkowski.

Torunianin na dwóch poprzednich etapach finiszował na kolejno 20. i 10. pozycji. Dzięki tym wynikom Kwiatkowski zajmuje obecnie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu, z niewielką stratą do prowadzącego de la Cruza. Różnice w czołówce są minimalne, więc sytuacja może się jeszcze diametralnie odwrócić w każdą ze stron. W przeszłości Kwiatkowski sześciokrotnie kończył etapy wyścigu w czołowej trójce, a w 2014 roku zajął on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W 57. wyścigu dookoła Kraju Basków bierze także udział inny z kolarzy pochodzących z Torunia – Michał Gołaś. Kolega Kwiatkowskiego z zespołu zajął 119. miejsce, a w “generalce” plasuje się na 109. pozycji. Przed nami jeszcze trzy etapy wyścigu. Ostatnim z nich będzie sobotnia jazda indywidualna na czas.