fbpx
Pozostałe dyscypliny

Gwiazdy lekkoatletyki ponownie w Toruniu – przed nami 60. Halowe Mistrzostwa Polski

Kolejna ważna impreza lekkoatletyczna w Toruniu (fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)
Gwiazdy lekkoatletyki ponownie w Toruniu – przed nami 60. Halowe Mistrzostwa Polski
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Niespełna trzy tygodnie temu w Arenie Toruń emocjonowaliśmy się fantastycznym biegiem Ewy Swobody czy festiwalem wysokich skoków naszych tyczkarzy. Najbliższy weekend będzie obfitował w kolejne lekkoatletyczne wrażenia. W sobotę rozpoczynają się 60. Halowe Mistrzostwa Polski

W Toruniu zaprezentuje się ponad 250 lekkoatletów z 70 klubów. Na starcie zobaczymy medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata czy Europy. Wśród uczestników tym razem nie zabraknie Kamili Lićwinko, która start w lutowym mityngu Copernicus Cup musiała sobie odpuścić z powodu choroby. W Arenie Toruń wystąpią także m.in. Anna Jagaciak, Tomasz Majewski i Paweł Wojciechowski.

Najwięcej emocji wzbudza konkurs pchnięcia kulą. Konrad Bukowiecki wraz z Tomaszem Majewskim będą chcieli zrewanżować się Michałowi Haratykowi, który przed trzema tygodniami odniósł przekonujące zwycięstwo. Stawką tej potyczki będą nie tylko medale, ale również przepustki na 16. IAAF Halowe Mistrzostwa Świata, które 17 marca rozpoczynają się w amerykańskim Portland.

(fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)

(fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)

Ciekawie zapowiada się również pojedynek Piotra Liska, Roberta Sobery i Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce. Ten ostatni skoczył niedawno podczas mityngu w Clermont-Ferrand na wysokość aż 5,84 metra, a pozostała dwójka uzyskała w Toruniu wynik 5,77. Obecna forma Polaków pozwala z optymizmem patrzeć na weekendowe zmagania.

Dla niektórych sportowców 60. HMP będą ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami Halowymi Mistrzostwami Świata w Portland, które odbędą się w dniach 16-20 marca. Tak będzie m.in. w przypadku Kamili Lićwinko, która weźmie udział w konkurencji skoku wzwyż. Najgroźniejszą rywalką aktualnej rekordzistki Polski (2,02 przed rokiem w Toruniu), będzie z pewnością Urszula Gardzielewska.

DSC_0551

(fot. Maciej Gorczyński/chillitorun.pl)

Na bieżni z kolei zaprezentują się m.in. dwukrotny mistrz Europy młodzieżowców w biegu na 200 metrów – Karol Zalewski, Karolina Kołeczek i Artur Noga w biegach przez płotki, czy Marika Popowicz-Drapała w sprincie na 60 metrów, która podczas Copernicus Cup musiała uznać wyższość rewelacyjnej Ewy Swobody, jednak sama pobiła swój rekord życiowy (7,28 s).

Oficjalne rozpoczęcie 60. Halowych Mistrzostw Polski zaplanowano na sobotę, godzinę 16:00. Zawody rozpoczną się jednak już w godzinach przedpołudniowych, kiedy to zostaną rozegrane eliminacje oraz część konkurencji wielobojowych. Bilety na lekkoatletyczne zmagania można nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl oraz w kasach Areny Toruń i salonach Empik.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020