Custom Text
Pozostałe dyscypliny

Hubert Ptaszek na podium WRC-2! Świetna końcówka sezonu w wykonaniu toruńskiego rajdowca

W Australii zakończono tegoroczne mistrzostwa świata (fot. pixabay)
Mateusz Bąk

Wyścigiem w Australii zakończono cykl mistrzostw świata w rajdach samochodowych. Toruński kierowca Hubert Ptaszek uplasował się na 3. miejscu w WRC-2!

Trzynastą i zarazem ostatnią rundę mistrzostw świata wygrał Norweg Andreas Mikkelsen. W klasyfikacji generalnej nasz rajdowiec zajął 12. miejsce, ze stratą ponad 14. minut do lidera, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że Ptaszek rywalizował przede wszystkim w kategorii WRC-2. W raz z Maciejem Szczepaniakiem (Peugeot 208 T16) uplasował się na 3. miejscu.

Custom Text

Miło jest zakończyć sezon finiszem na podium, chociaż walka o wyniki nie była naszym celem na ten rok – napisał na Facebooku Hubert Ptaszek.Dla nas najważniejsze były postępy i cieszę się, że w miarę upływu sezonu odczuwaliśmy efekty naszej pracy. Rajd Australii oczarował nas pięknymi krajobrazami i mimo że upał nie był naszym sprzymierzeńcem, zaliczyliśmy moim zdaniem solidny występ i osiągnęliśmy metę. To kolejne miejsce, do którego chętnie wrócę w przyszłości, by wykorzystać doświadczenie i pojechać jeszcze lepszym tempem.