Pozostałe dyscypliny

Inauguracyjna porażka Angels Toruń

(fot. Angels Toruń/facebook)
Maciej Gorczyński

W miniony weekend ruszyła nowa Liga Futbolu Amerykańskiego. W pierwszym spotkaniu nowo utworzonych rozgrywek Angels Toruń mierzyło się na własnym terenie z rywalem z najwyższej półki, mistrzem byłej PLFA1 – Warsaw Sharks. Zespół ze stolicy okazał się zbyt mocny

Wszyscy byli przekonani, że będzie to bardzo ciężki mecz dla toruńskich aniołów. Mimo to pierwsza kwarta wyglądała na dość wyrównaną. Kolejne partie należały już jednak do warszawskich rekinów. Ofensywa Angelsów nie potrafiła sforsować doświadczonej defensywy mistrzów PLFA1 i nie udało im się zdobyć ani jednego punktu, choć kilkukrotnie byli bliscy tego wyczynu.

Custom Text

Mimo porażki, z niedzielnego spotkania można wyciągnąć pewne pozytywy. Dobrze, zwłaszcza na początku meczu, spisywała się defensywa. Ich kilka udanych przejęć pozwalało graczom ofensywnym rozpoczynać akcje z wielu dogodnych pozycji. Dobra passa skończyła się, kiedy warszawiacy zdobyli w drugiej kwarcie dwa przyłożenia. Trzecie dorzucili w kolejnej partii i wynik nie uległ już zmianie. Na inaugurację Angelsi przegrali z Warsaw Sharks 0:32.

– Wszyscy wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie należał to najłatwiejszych – powiedział po meczu Hubert Pińczak, trener i prezes Angels Toruń. – Pojedynek z mistrzem PLFA1 był dla nas ogromnym wyzwaniem i mimo przegranej uważam, że zagraliśmy dobry mecz.

Kolejne spotkanie czeka torunian 15 kwietnia. Ich rywalem będą Patrioci Poznań. Wcześniej, bo już w najbliższy weekend, zawodnicy Angels udadzą się na weekendowe zgrupowanie do Inowrocławia.

@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

30727371_1719100314802368_7502616664140152832_n

Sylwia Wierzbowska z kolejnymi medalami!

Mateusz Bąk17 kwietnia 2018
cliff-970348_960_720

Katarzyna Ekwińska akademicką mistrzynią Polski!

Mateusz Bąk12 kwietnia 2018
Swoje poparcie wyrazili już hokeiści Nesty Mires Toruń (fot. torun.pl)

„Time for Toruń” – spotkajmy się na Rynku Staromiejskim

Konrad Marzec12 kwietnia 2018
Sylwia Wierzbowska z medalami Pucharu Europy! (fot. Toruńska Akademia Sportów Walki)

Zawodniczka sekcji Copacabana Toruń z medalami w Pucharze Europy!