fbpx
Pozostałe dyscypliny

Juniorzy Angels Toruń z brązowym medalem mistrzostw Polski!

Juniorzy Angels Toruń przed najważniejszym w sezonie meczem (fot. nadesłane)
Juniorzy Angels Toruń z brązowym medalem mistrzostw Polski!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Z brązowym medalem juniorzy Angels Toruń zakończyli sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w składach 8-osobowych! To historyczny sukces toruńskiego klubu!

5 listopada młodzi futboliści z Torunia udali się do Bielawy, by tam zagrać decydujące starcia zakończonego już sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Zespół Angels miał nawet szanse na finał. W wyniku ułożenia grup ligowych, pierwsze spotkanie torunianie rozegrali przeciwko gospodarzom – Bielawie Owls. Po wielkich emocjach i efektownie wyglądających akcjach obu drużyn, spotkanie zakończyło się remisem. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której o jeden punkt lepsi byli gospodarze. 

Juniorzy Angels nie załamali rąk i bardzo dobrze zaprezentowali się w meczu o brązowy medal. Rywalem Niebieskich Aniołów był tegoroczny pretendent do złotego medalu – Panters Wrocław. Głównie za sprawą świetnie spisującego się Michała Podobieńskiego, który po spektakularnym biegu przez całe boisko wyprowadził drużynę Aniołów na prowadzenie, torunianie wygrali mecz wynikiem 26:14

To historyczny sukces juniorów Angels Toruń. Ogromna w tym zasługa amerykańskich szkoleniowców. Co warto dodać, przed sezonem zaledwie 8 z 28 zawodników miało choć w niewielkim stopniu doświadczenie i umiejętności, niezbędne do gry. Pozostali rozpoczęli swoją przygodę z futbolem amerykańskim dopiero w tym roku.

Od momentu rozpoczęcia pracy z drużyną juniorską wiedziałem, że potrzebny będzie wielki wysiłek, by z grupy tak młodych i niedoświadczonych zawodników stworzyć bardzo dobrą drużynę futbolową – powiedział Matthew Kershey, trener juniorów. – Za sukcesem tych dzieciaków najgłośniej przemawia ich charakter oraz determinacja. Ciężko wyrazić w słowach to, jak bardzo dumny z nich jestem.  

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020