fbpx
Pozostałe dyscypliny

Kolejny torunianin z kwalifikacją olimpijską!

Jakub Dyjas znacznie przyczynił się do awansu Polski na IO (fot. Remy Gros/ITTF)
Kolejny torunianin z kwalifikacją olimpijską!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Reprezentacja Polski w tenisie stołowym wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich! Wśród sześciu powołanych do kadry Tomasza Krzeszewskiego znalazł się gracz KST Energi Manekin i zarazem kolejny reprezentant Torunia na najważniejszej sportowej imprezie – Jakub Dyjas 

W czwartek Światowa Federacja Tenisa Stołowego ujawniła oficjalny ranking dwunastu reprezentacji, które wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro. Wśród nich, na pozycji dziesiątej znalazła się Polska. Kwalifikacja olimpijska dla zespołu Tomasza Krzeszewskiego przez ostatni czas była jednak sporą niewiadomą. Jeszcze dwa miesiące temu zespół biało-czerwonych zajmował w rankingu trzynaste miejsce. Do awansu znacznie przyczyniły świetne występy Jakuba Dyjasa na mistrzostwach świata i World Tourze. Zgromadzone w ten sposób punkty pozwoliły awansować Polakom na miejsce dziesiąte.

Warte dodania jest to, że Polska otrzymała komplet kwalifikacji. To oznacza, że po raz pierwszy w historii nasz kraj reprezentować będzie aż sześcioro zawodników. Są nimi Katarzyna Grzybowksa, Natalia Partyka, Li Qian, Wang Zeng Yi, Daniel Górak oraz wspomniany już Jakub Dyjas. Torunianin ma zapewniony udział zarówno w grze pojedynczej, jak i turnieju drużynowym. XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 5 sierpnia i potrwają do 21 sierpnia. Zawody w tenisie stołowym odbędą się w dniach 6-17 sierpnia.

Paszporty do Rio wywalczyło już czterech sportowców z Grodu Kopernika. Oprócz Dyjasa na igrzyskach wystąpią także Mirosław Zientarski z AZSu UMK Toruń oraz kolarki toruńskiego Pacifiku – Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020