fbpx
Pozostałe dyscypliny

Lekkoatleci znów podbiją Toruń! Czas Orlen Copernicus Cup!

(fot. Paweł Skraba)
Lekkoatleci znów podbiją Toruń! Czas Orlen Copernicus Cup!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Mój czas z Łodzi jest bardzo dobry, ale myślę, że coś jeszcze z tego można urwać. Może w Toruniu? – mówiła przed startem w mityngu Orlen Copernicus Cup 2019 liderka tegorocznych światowych tabel w biegu na 60 metrów Ewa Swoboda. Polska sprinterka będzie jedną z wielu gwiazd, które w środę wystąpią w Arenie Toruń

Orlen Copernicus Cup to jedyna impreza w Polsce zaliczana do światowego cyklu IAAF World Indoor Tour. W toruńskiej hali wystąpi plejada polskich i światowych gwiazd, m.in. Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui, Paulina Guba, Marcin Lewandowski, czy Piotr Lisek, a także Marie-Josee Ta Lou, Lisanne de Witte, Laura Muir, Sam Kendricks i Orlando Ortega. IAAF World Indoor Tour to odpowiednik letniej Diamentowej Ligi.

 Uwielbiam startować w Toruniu, mam z nim wiele wspaniałych wspomnień i mam nadzieję że w tym roku dołączą kolejne. Pełne trybuny polskich kibiców i wyjątkowa atmosfera pomagają w uzyskiwaniu lepszych rezultatów . Tęsknię już za atmosfera zawodów oraz emocjami im towarzyszącymi, czyli stresikiem i adrenaliną – mówi Justyna Święty-Ersetic, gwiazda ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Berlinie.

Orlen Copernicus Cup cieszy się wysoką oceną wśród zawodników, którzy chętnie przyjeżdżają do Polski. – W tym roku nasz region cieszy się z dwóch wielkich imprez, bo teraz mamy mityng halowy, a w sierpniu czekają nas Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. To wyjątkowy rok dla lekkiej atletyki w województwie kujawsko-pomorskim – dodaje Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor generalny Orlen Copernicus Cup 2019.

Forma polskich lekkoatletów, potwierdzona na kolejnych mityngach, m.in. w poniedziałek w Łodzi, pokazuje, że w Toruniu może paść wiele bardzo wartościowych rezultatów. – Teraz wszyscy mówią, że jestem w fantastycznej formie, ale rok temu chyba by tak nie powiedzieli. Się pracuje, się ma. Mam nadzieję, że nadal nie będę zwracała uwagi na to, co dzieje się wokół mnie. Muszę po prostu skupić się na tym, co mam zrobić, a mam w tym roku dużo do zrobienia – dodaje Ewa Swoboda.

Święty-Ersetic też ma nadzieję na dobry wynik w Toruniu. – W tym roku przygotowania zaczęłam wyjątkowo późno, ale z dnia na dzień czuje się coraz lepiej i łapię coraz większe prędkości. Mam nadzieję że dzięki wsparciu z trybun kibiców uda się wykręcić fantastyczny rezultat – mówi.

Imprezie, także dzięki wsparciu sponsorów, m.in. firm PKN Orlen, Energa i New Balance oraz miasta Toruń, towarzyszyć będzie niezwykła oprawa. – Zapewniam, że nikt, kto pojawi się na trybunach ani przez minutę nie będzie się nudził – mówi Wolsztyński.

Podczas piątej edycji Orlen Copernicus Cup w Toruniu zawodnicy rywalizować będą w dwunastu konkurencjach. Osiem z nich – 60 i 800 metrów oraz pchnięcie kulą kobiet, a także 400, 1500 i 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż i skok w dal mężczyzn – wliczanych jest do klasyfikacji IAAF World Indoor Tour. Oprócz tego w Arenie Toruń odbędzie się rywalizacja na 400 i 60 metrów przez płotki kobiet oraz 800 metrów i w skoku o tyczce mężczyzn.

W sprzedaży są jeszcze ostatnie wejściówki na Orlen Copernicus Cup 2019. Bilety można kupować za pośrednictwem portalu internetowego ticketmaster.pl.

– Warto przyjść do Areny Toruń, bo nie mam wątpliwości, że to będą najlepsze halowe zawody tego roku. Obiecuję, że postaram się zakończyć wieczór rekordem Polski – mówi Marcin Lewandowski, który kolejny raz zdecydował, że wynagrodzenie za start w toruńskim mityngu przekaże na cele charytatywne.

Impreza potrwa od godz. 18 do 20.30.

Pozostałe dyscypliny
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020