Maja Błażejewska na podium Pucharu Świata!

(fot. materiały prasowe)

W miniony weekend na warszawskim Torwarze odbyły się zawody z cyklu Pucharu Świata w Taekwondo Olimpijskim, na których rewelacyjny start zaliczyła juniorka młodsza toruńskiej Centurii Maja Błażejewska

Po stoczeniu trzech trzy-rundowych pojedynków udało jej się wywalczyć brązowy medal oraz punkty w ogólnopolskim oraz światowym rankingu. Torunianka pokonała Niemkę oraz Greczynkę, natomiast w półfinale musiała uznać wyższość Chorwatki, która wygrała całą kategorię +59 kg.

W rozegranych na wysokim poziomie sportowym zawodach wzięło udział ponad tysiąc zawodników z całego świata, w tym byli oraz przyszli olimpijczycy. To nie jedyny tak duży sukces Mai Błażejewskiej w tym roku. Przypomnijmy, w maju została mistrzynią Polski.

Wyjazd został w całości sfinansowany ze środków urzędu Miasta Toruń. Najbliższa okazja, aby zobaczyć Maję w akcji nadarzy się 5 października. W bocznej hali Areny Toruń będą rozgrywane Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim. Wstęp wolny! Oficjalne otwarcie przewidziane około godziny 12:00.