fbpx
Pozostałe dyscypliny

Marcin Lewandowski poprawia halowy rekord Polski! Copernicus Cup dobiegł końca

(fot. Paweł Skraba)
Marcin Lewandowski poprawia halowy rekord Polski! Copernicus Cup dobiegł końca
Mateusz Bąk
REAKCJE

V Orlen Copernicus Cup przeszedł już do historii. Arenę Toruń rozgrzali do czerwoności Ewa Swoboda i Marcin Lewandowski! Znakomity występ zaliczyli też Iga Baumbart-Witan czy Piotr Lisek. Sporo emocji dostarczyły również zagraniczne gwiazdy na czele z Pavlem Maslakiem,  Samuelem Teferą czy Samem Kendricksem

Mityng rozpoczął konkurs w pchnięciu kulą pań. Wynikiem rozczarowała nieco mistrzyni Europy z Berlina Paulina Guba, która zajęła dopiero szóste miejsce. Zwyciężczyni Christina Schwanitz z Niemiec pchnęła najdalej na odległość 18.97 metrów. Druga była Białorusinka Aliona Dubitskaya, a trzecia Amerykanka Jessica Ramsey.

W biegu na 800 metrów nie zawiódł Erik Sowinski. Amerykanin osiągnął wynik 1:47.49. Tuż za nim na mecie zameldował się Mostafa Smaili z Maroko, trzeci z kolei był Mateusz Borkowski. W rywalizacji pań jako pierwsza finiszowała Olha Lyakhova z Ukrainy. Mimo szalonego pościgu Laura Muir z Wielkiej Brytanii była druga. Polski akcent, tym razem w postaci Sofii Ennaoui znów na trzecim.

Sporo emocji z racji bogatej obsady wzbudzał bieg na 400 metrów. Szczytową formę potwierdziła Iga Baumbart-Witan, która wynikiem 51.91 pobiła swój rekord życiowy. Drugi czas osiągnęła Justyna Święty-Ersetic, zaś trzeci Lea Sprunger ze Szwajcarii. Joanna Jóźwik, która zwykle startuje na 800 metrach, była przedostatnia.

Wśród mężczyzn najlepszy był Pavel Maslak. Halowy Mistrz Świata przebiegł w czasie 46.19 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Nathan Strother z USA, a na trzecim Luka Janezic ze Słoweni.

Konkurs skoku w dal z rekordem mityngu – 8.12 metrów skończył Juan Miguel Echevarria z Kuby. Thobias Montler Nilsson ze Szwecji był drugi, a trzeci Tomasz Jaszczuk. W skoku wzwyż z kolei z wynikiem 2.25 wygrał Ilya Ivanyuk. Na podium znaleźli się też Norbert Kobielski i Sylwester Bednarek.

W rywalizacji tyczkarzy pasjonujący bój stoczyli Piotr Lisek i Sam Kendricks. Ostatecznie górą był Amerykanin, który w najlepszej próbie pokonał wysokość 5.78. Polak zatrzymał się na wyniku 5.68.

Finałowy bieg na 60 metrów przez płotki wygrała Pamela Dutkiewicz. Niemka o polskim pochodzeniu osiągnęła czas 7.95. Wśród mężczyzn również triumfował faworyt – Orlando Ortega.

Rekordem mityngu i jednocześnie najlepszym wynikiem światowych tabel wyścig na 1500 skończył Samuel Tefera z Etiopii – 3:35.57. Niezwykłe emocje dostarczył nam Marcin Lewandowski, który wynikiem 3:36.50 pobił halowy rekord Polski! Co warte dodania zawodnik bydgoskiego Zawiszy zarobione dziś pieniądze przekaże na cele charytatywne.

V Orlen Copernicus Cup zwieńczył bieg na 60 metrów pań. Arenę Toruń w euforię wprawiła Ewa Swoboda, która wygrała wynikiem 7.15! To były niesamowite zawody! Dokładne wyniki poznacie TUTAJ.

[NA ŻYWO] Wystartował V Orlen Copernicus Cup!

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020