fbpx
Pozostałe dyscypliny

Marika Chrzanowska: „Errigo jest faworytką”

Arianna Errigo jest jedną z największych gwiazd europejskiej szermierki (fot. youtube)
Marika Chrzanowska: „Errigo jest faworytką”
Jakub Strzelka
REAKCJE

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w szermierce. Od poniedziałku do piątku w Arenie Toruń  będą rywalizować najlepsi szermierze Starego Kontynentu. Wśród nich nie brakuje gwiazd światowego formatu. Która z nich zdobędzie mistrzostwo Europy? O tym przekonamy się już za parę dni

Jak zawsze imponująco prezentuje się skład reprezentacji Włoch. Szczególnie jeśli chodzi o florecistki. To właśnie spośród nich powinna wyłonić się nowa mistrzyni Europy. Jedną z faworytek jest Elisa Di Francesca, dwukrotna mistrzyni olimpijska z Londynu zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. Di Francesca ma już na swoim koncie sześć tytułów mistrzyni Europy, ale tylko jeden wywalczyła indywidualnie. Było to w 2012 roku w Sheffield. W zdobyciu tytułu w tym roku może jej przeszkodzić koleżanka z reprezentacji – Arianna Errigo.

Arianna jest jedną z najlepszych zawodniczek w Europie. Wielokrotnie sięgała po medale najważniejszych imprez. Dwukrotnie stawała na podium Igrzysk Olimpijskich i sądzę, że jest jedną z faworytek do sukcesu na mistrzostwach Europy w Toruniu – mówi Marika Chrzanowska, florecistka KU AZS UAM Poznań i reprezentantka Polski, która przygodę z szermierką zaczynała w Budowlanych Toruń.

Dla obu włoszek wielkie zagrożenie może stanowić Rosjanka Inna Deriglazova. To zawodniczka nieco mniej utytułowana od Errigo i Di Franceski, ale nie mniej uzdolniona. Na korzyść Deriglazovej przemawia złoty medal mistrzostw świata zdobyty rok temu w Moskwie.

Inna już w tym roku zdobyła drużynowe mistrzostwo świata, co oznacza, że jest w formie. Na pewno jest jedną z  faworytek turnieju florecistek – komentuje Chrzanowska.

Także w rywalizacji szablistów i szpadzistek powinno być ciekawie. Do Torunia przyjadą największe gwiazdy tych konkurencji: Jana Szemjakina z Ukrainy (szpada) oraz Aron Szilagyi z Węgier (szabla).

Pozostałe dyscypliny
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020