fbpx
Pozostałe dyscypliny

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś na starcie Tour de Pologne 2015

Czy w tym roku zwycięzcą Tour de Pologne również będzie Polak? (fot. Wikipedia)
Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś na starcie Tour de Pologne 2015
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Toruńscy kolarze – Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś, znaleźli się w składzie swojej drużyny Etixx-Quick Step na zbliżający się 72. Tour de Pologne. Dla Kwiatkowskiego będzie to drugi start w karierze w wyścigu dookoła Polski. Ostatni raz mistrza świata sprzed roku mogliśmy oglądać 3 lata temu. Zajął on wtedy 2. miejsce

W tym roku Michał Kwiatkowski jest jednym z faworytów do zwycięstwa w największym wyścigu w Polsce. W swoim poprzednim starcie mistrzowi świata z Ponferrady do zwycięstwa zabrakło zaledwie 5 sekund. W 2012 roku lepszy od Polaka był tylko Włoch Moreno Moser.

– Dla mnie to powrót do Tour de Pologne. W 2012 roku przegrałem z Moreno Moserem, ale wspominam tę edycję z wielką przyjemnością. Jestem mocno związany z Tour de Pologne i jego organizatorami. To jeden z głównych wyścigów w kalendarzu UCI World Tour i daje szansę polskim kolarzom pokazania się na całym świecie – powiedział Michał Kwiatkowski – start na polskiej ziemi w koszulce mistrza świata to coś wyjątkowego. Tęskniłem za polskimi kibicami, choć coraz częściej spotykam ich również za granicą. Trasa tegorocznego Tour de Pologne jest bardzo ciekawa. Są nowości, ale sądzę, że wyścig rozegra się na ostatnich etapach – przede wszystkim w Bukowinie Tatrzańskiej i podczas jazdy indywidualnej na czas w Krakowie. Postaram się być przygotowanym w stu procentach i pojechać Tour jak najlepiej. Jestem pewien, że od pierwszego etapu będę miał ciarki na plecach – dodał mistrz świata.

Ze startu Kwiatkowskiego w tegorocznym Tour de Pologne, bardzo cieszy się dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

– Rok po roku polskie kolarstwo rozwija się coraz szybciej. Tour de Pologne jest już niezwykle ważnym wyścigiem na arenie międzynarodowej i cieszy się prestiżem. Udział Michała Kwiatkowskiego – aktualnego mistrza świata – będzie dla nas nobilitujący i daje ogromną satysfakcję. Kariera Michała rozpoczęła się właśnie u nas, kiedy wystartował w wyścigu, który dziś nazywa się Nutella Mini Tour de Pologne. Jestem pewien, że wielu polskich kibiców będzie dopingowało Michała na trasie całego wyścigu – stwierdził Lang.

W wyścigu wystąpi również kolega Kwiatkowskiego z drużyny – Michał Gołaś. Na starcie zabraknie z kolei ubiegłorocznego zwycięzcy Rafała Majki. Król gór Tour de France z 2014 roku ma przed sobą trudne etapy tegorocznego wyścigu dookoła Francji i nie był w stanie zadeklarować, że będzie w stanie wystąpić w Polsce. Ekipa Tinkoff Saxo zgłosiła jednak do wyścigu dwóch innych Polaków – Pawła Poljańskiego i Macieja Bodnara.

72. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 2 sierpnia w Warszawie, a zakończy się 8 sierpnia w Krakowie.

Pozostałe dyscypliny
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020