Michał Kwiatkowski zakończył Tour of Britain tuż za podium

(fot. pixabay)

W niedzielę, 10 września, zakończył się wyścig OVO Energy Tour of Britain 2017. Triumfatorem touru został Lars Boom. Michał Kwiatkowski zajął ostatecznie 5. miejsce

Wyścig Tour of Britain rozgrywany był w Szkocji, Anglii i Walii. Kolarze mieli do pokonania osiem ciężkich etapów, a ostatni miał odległość 180,2 km. Aktywny podczas niedzielnej jazdy był Michał Kwiatkowski, który uzyskał punkty na wszystkich lotnych finiszach. To pozwoliło mu przesunąć się w klasyfikacji generalnej z 7. na 5. miejsce.

Ósmy etap wygrał Edvald Boasson Hagen, jednak nie dało mu to także zwycięstwa w całym wyścigu. Norweg przesunął się w klasyfikacji generalnej, jednak “tylko” na 2. pozycję. W całym tourze najlepszy okazał się Lars Boom z teamu LottoNL Jumbo.

Mimo mało wymagającej trasy, udało się dziś trochę mocniej szarpnąć i wrzucić serce na odpowiednie obroty przed Bergen – możemy przeczytać na oficjalnym profilu Michała Kwiatkowskiego na facebooku. Torunianin ma oczywiście na myśli mistrzostwa świata w Bergen, które odbędą się już 24 września.