Pozostałe dyscypliny

Michał Kwiatkowski zwycięzcą Tour de Pologne!!!

(fot. archiwum)
Mateusz Bąk

Po pasjonującym wyścigu zwycięzcą 75. edycji Tour de Pologne został Michał Kwiatkowski! Wprawdzie ostatni etap wygrał Brytyjczyk Simom Yates, ale w klasyfikacji generalnej na szczycie utrzymał się Polak!

Wyścig liczył aż 1013,3 km i był podzielony na siedem etapów. Po czwartym koszulkę lidera objął Kwiatkowski, który w sumie odniósł dwa etapowe zwycięstwa. O szczęśliwym dla nas finiszu do ostatnich metrów nie byliśmy jednak pewni. Polak przekroczył metę jako szósty, ale zgromadzony zapas sekund i przede wszystkim ogromna waleczność pozwoliły mu skończyć Tour de Pologne na pierwszym miejscu!

Ostatni 136-kilometrowy etap wygrał Simon Yates (Mitchelton-Scott), który wskoczył tym samym na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do reprezentanta Team Sky zabrakło mu 15 sekund. Trzecie miejsce w “generalce” zajął Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Kwiatkowski spełnił swoje marzenie i po raz pierwszy w karierze wygrał TdP. Najbliżej był w 2012 roku, kiedy to zajął drugie miejsce. Z kolei ostatnim polskim triumfatorem naszego narodowego wyścigu był Rafał Majka w 2014.