Pozostałe dyscypliny

Michał Kwiatkowski zwycięzcą Tour de Pologne!!!

(fot. archiwum)
Mateusz Bąk

Po pasjonującym wyścigu zwycięzcą 75. edycji Tour de Pologne został Michał Kwiatkowski! Wprawdzie ostatni etap wygrał Brytyjczyk Simom Yates, ale w klasyfikacji generalnej na szczycie utrzymał się Polak!

Wyścig liczył aż 1013,3 km i był podzielony na siedem etapów. Po czwartym koszulkę lidera objął Kwiatkowski, który w sumie odniósł dwa etapowe zwycięstwa. O szczęśliwym dla nas finiszu do ostatnich metrów nie byliśmy jednak pewni. Polak przekroczył metę jako szósty, ale zgromadzony zapas sekund i przede wszystkim ogromna waleczność pozwoliły mu skończyć Tour de Pologne na pierwszym miejscu!

Ostatni 136-kilometrowy etap wygrał Simon Yates (Mitchelton-Scott), który wskoczył tym samym na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do reprezentanta Team Sky zabrakło mu 15 sekund. Trzecie miejsce w “generalce” zajął Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Kwiatkowski spełnił swoje marzenie i po raz pierwszy w karierze wygrał TdP. Najbliżej był w 2012 roku, kiedy to zajął drugie miejsce. Z kolei ostatnim polskim triumfatorem naszego narodowego wyścigu był Rafał Majka w 2014.

Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

02018_0160-001_Tour_de_Pologne_2018 (Copy)

Michał Kwiatkowski bliski triumfu w Tour de Pologne!

Mateusz Bąk10 sierpnia 2018
maxresdefault

Katarzyna Zillmann mistrzynią Europy!

Mateusz Bąk7 sierpnia 2018
761px-Tour_de_France_2017,_kwiatkovsky_vuillermoz_(35326163554)

Michał Kwiatkowski przed Tour de Pologne: przyjeżdżam pełen optymizmu

Mateusz Bąk5 sierpnia 2018
37854374_1774429172612461_914863948564529152_n

Anna Załęczna ze złotym medalem EUSA Games 2018!

Adam Mroczek26 lipca 2018
chess-316658_960_720

Międzynarodowy Turniej Szachowy dobiegł końca. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk18 lipca 2018
2017_10_03_nagrody_dla_wioslarzy_009_1_0

Zillmann i Ziętarski na podium Pucharu Świata!

Mateusz Bąk16 lipca 2018
33038084_2117384858492974_1830348545673134080_o

Toruńscy speedrowerzyści powalczą o awans na Mistrzostwa Europy!

Adam Mroczek13 lipca 2018
3334690495_c6439bb3e4_b

Trzech torunian powołanych na konsultacje unihokejowej kadry!

Adam Mroczek12 lipca 2018
Dwóch zawodników Angels Toruń w Reprezentacji Polski! (fot. facebook.com/AngelsTorun)

Zawodnicy Angels Toruń powołani do reprezentacji Polski!