Mistrzostwa Polski Karate WKF – jak wypadli torunianie?

Czterech torunian wystąpiło na MP Karate WKF seniorów (fot. nadesłane)

Czterech toruńskich zawodników wystąpiło na Mistrzostwach Polski Karate WKF seniorów. Najlepiej wypadła Agnieszka Jabłońska, która zajęła piąte miejsce

W miniony weekend do Wrocławia, by powalczyć o najwyższe tytuły mistrzostw Polski, przyjechało 165 zawodników z 37 klubów. Wśród uczestników znalazło się czterech reprezentantów Klubu Karate Shotokan „DOJO TORUŃ”.

Całkiem udanie zawody zakończyła Agnieszka Jabłońska, która w kategorii seniorek plus 68 kg zajęła wysokie piąte miejsce. Na drodze awansu do finału stanęła jej zawodniczka klubu Sakura Rumia, z którą torunianka przegrała 2:3, z kolei w starciu o brąz lepsza okazała się zawodniczka Shobu-Kan Stargard Szczeciński. Pechowo turniej zakończył Tomasz Misiak. Torunianin mierzył się z zawodnikiem z Łódzkiego Klubu Karate. Niestety, kontuzja ręki, a w konsekwencji dyskwalifikacja skreśliły jakiekolwiek szanse na medal. Niewiele zabrakło, a lepszy rezultat osiągnąłby Nataniel Gębicki. W zaciętej walce z zawodnikiem Bodaikan Szczecin przez długi czas utrzymywał się remis. Gębicki stracił jednak punkt w ostatniej sekundzie walki. Porażkę poniosła także Marzena Zalewska. Lepsza od torunianki okazała się zawodniczka z klubu Nidan Zawadzkie, która wygrała 2:1.

Szkoda, ale jesteśmy dobrej myśli – powiedział trener klubu Marek Rzeszotek. – Mamy nadzieję, że ciężka praca na treningach w przyszłości przyniesie wymierne efekty, tym bardziej, iż trójka naszych zawodników ma po 19 lat. Następne zawody 1-3 kwietnia w Bydgoszczy – Mistrzostwa Świata Karate Shotokan WSF, już zaczynamy przygotowania. Dziękujemy organizatorowi Piotrowi Babicz i klubowi Budokan Wrocław za udaną imprezę. Dziękujemy także Miastu Toruń za dofinansowanie działalności Klubu.